STS
fot. Team Vitality

Trwa walka o wiosenne finały BLAST Premier, do gry wracają m.in. Vitality i NIP

Północnoamerykański Counter-Strike zakończył już swoją przygodę z BLAST Premier Spring Groups 2022. Wszystkie trzy ekipy zza oceanu wczoraj pożegnały się bowiem z online’ową imprezą, doznając porażek w pierwszej rundzie fazy play-in.

Ameryka Północna 0-3

Jako pierwsi gorzką pigułkę porażki musieli przełknąć reprezentanci Complexity Gaming. I była to ogromna pigułka, bo podopieczni Tiaana „T.c” Coertzena stoczyli dwa naprawdę wyrównane pojedynki z MIBR. Co więcej, w obu wypadkach było bardzo blisko dogrywki, ale finalnie Brazylijczycy zachowali zimną krew i w obu wypadkach zatriumfowali, tym samym wyrzucając coL za burtę. Podobnie wyglądała również sytuacja Teamu Liquid. Chociaż w wypadku drużyny spod znaku konia wstydu bynajmniej nie ma, bo robiła ona wszystko, by przeciwstawić się rywalom. Rywalom nie byle jakim, bo na drodze Liquid stanęli mistrzowie świata z Natus Vincere, którzy mimo słabej pierwszej fazy powrócili na zwycięską ścieżkę. Trzymapowy bój stoczyły za to BIG oraz Evil Geniuses. Co więcej, to właśnie EG zaliczyło lepszy start i gładko wygrało na Overpassie. Problem w tym, że Dust2 i Vertigo padły już łupem Niemców, dzięki czemu to właśnie nasi zachodni sąsiedzi pozostali na powierzchni.

Komplet czwartkowych wyników BLAST Premier Spring Groups 2022:

3 lutego

1. runda play-inów

13:00 Complexity Gaming 0:2 MIBR Nuke 13:16
Ancient 14:16
16:30 Natus Vincere 2:0 Team Liquid Mirage 16:10
Ancient 16:12
18:30 BIG 2:1 Evil Geniuses Overpass 8:16
Dust2 16:12
Vertigo 16:10

Tak więc zwycięzcy wczorajszych pojedynków dziś ponownie zameldują się na serwerze, mierząc się z drużynami, które w drugim etapie finiszowały na drugich lokatach. W akcji zobaczymy m.in. francusko-duński skład Teamu Vitality, który podejmie Brazylijczyków z MIBR. Z kolei duńska piątka pod banderą Astralis spróbuje poradzić sobie z BIG, czyli pogromcami Evil Geniuses. Niemniej najciekawiej zapowiada się mecz zaplanowany na godzinę 16:30. To właśnie wtedy liderzy światowego rankingu z NAVI podejmą Ninjas in Pyjamas. Co warto przypomnieć, NIP znowu musi radzić sobie bez wciąż niedysponowanego Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza, którego zastępować będzie 19-letni Love „phzy” Smidebrant.

Piątkowy harmonogram BLAST Premier Spring Groups 2022:

4 lutego

2. runda play-inów

13:00 Team Vitality vs MIBR BO3
16:30 Ninjas in Pyjamas vs Natus Vincere BO3
18:30 Astralis vs BIG BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat finałów BLAST Premier Spring Groups 2022 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Trymbi, Rogue

LEC: Dwa pojedynki polskich leśników, Trymbi i spółka po ósme zwycięstwo

Szary koniec stawki na otwarcie, Rogue z prostym zadaniem Na sam początek piątkowych potyczek na Summoner's Rifcie zawitają reprezentanci Astralis or...