Hyper i izak na łowach

W tym roku chcemy dać szansę pokazania się utalentowanym zawodnikom, którzy do tej pory nie mieli możliwości grania i trenowania w profesjonalnych warunkach. Podróż z nowym składem zaczniemy od samego początku i jestem pewien, że będziemy regularnie progresować i osiągać wyznaczone sobie cele – zapewnił Bartosz "Hyper" Wolny. 32-latek odpowiadał za wyniki poprzedniego składu popularnych Dzików i chociaż tamta ekipa wraz z końcem 2021 roku opuściła szeregi organizacji, to Wolny ostatecznie w niej pozostał i nadal pełnić będzie rolę szkoleniowca. A przy okazji stać będzie on również na czele nadchodzących tryoutów.

W owych tryoutach udział weźmie w sumie szesnastu zawodników, którzy zostaną wybrani przez Hypera oraz właściciela IB, Piotra "izaka" Skowyrskiego. Co ciekawe, izak będzie aktywnie działać również podczas samych testów, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. – Podczas testów sprawdzone zostaną wszystkie najważniejsze aspekty gry w tym komunikacja, podejście do gry, zaangażowanie, umiejętności, ogólny potencjał, zawodnika, odporność na stres i umiejętność pracowania w grupie – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie.

Przed Dzikami kilka tygodni tryoutów

Całość rozpoczęła się 14 lutego i docelowo ma potrwać do drugiego tygodnia marca. A to oznacza, że gracze sprawdzani przez Dziki będą nie tylko trenować i rozgrywać sparingi, ale wezmą także udział w nadchodzących eliminacjach m.in. do cyklu Regional Major Rankings 2022. W tym miejscu warto przypomnieć, że Izako Boars już w przeszłości stawiali na poszukiwania mniej znanych talentów. W ten sposób na szerokie wody wypłynęli Hubert "szejn" Światły i Kamil "siuhy" Szkaradek, którzy obecnie są częścią akademii MOUZ.