"Zabrakło jednej najważniejszej rzeczy – ogrania na takie zespoły"

Jak wyznał 34-latek, jego formacja potrzebuje większego ogrania w meczach z ekipami kalibru ich dzisiejszych pogromców. – Nie jesteśmy jeszcze na poziomie, który pozwala nam grać na równi z drużynami ze ścisłej czołówki. Takimi bez wątpienia są NIP czy Fnatic. Mimo ogromu czasu i pracy jaką włożyliśmy w przygotowania do tego turnieju zabrakło jednej, najważniejszej rzeczy – ogrania na takie zespoły – oznajmił Loord.

Mimo wszystko szkoleniowiec Wisły All iN! przyznał, że liczył na znacznie więcej i wierzył, że jego zespół jest gotowy do pojedynków na takim poziomie. – Oczekiwaliśmy czegoś zupełnie innego, wydawało nam się, że jesteśmy świetnie przygotowani, że indywidualnie każdy trzyma bardzo wysoki poziom, że wszystko jest teraz w naszych rękach. Myliliśmy się i to bardzo. Mecze o tak wysoką stawkę są zupełnie inną parą kaloszy – wyznał Cybulski. – W momencie jak przeciwnicy zbudowali ekonomię i mogli narzucać tempo gry, nam zaczynało brakować poprawnych reakcji i popełnialiśmy niepotrzebne błędy. Błędy, które podczas treningów czy spotkań oficjalnych w internecie na słabszych przeciwników nie były tak mocno decydujące na wynik spotkania – dodał.

Mówiąc wprost – brakuje nam ogrania na lepsze zespoły, brakuje nam ogrania na tak dużych turniejach a dziś również zabrakło mam chłodnej głowy i wyrafinowania. Te dwa ostatnie aspekty buduje się poprzez doświadczenie, regularne granie na mocne drużyny. Żeby je zdobyć trzeba przegrać sporo spotkań, poczuć na własnej skórze bolesny smak porażki.

"Mimo wszystko pierwszy raz od dawna czuję, że mamy drużynę, którą stać na wiele"

Loord nie zamierza jednak rezygnować z dalszej walki i w tym zespole wciąż widzi potencjał. – Mimo wszystko, mimo dzisiejszego wyniku końcowego, pierwszy raz od dawna czuję, że mamy drużynę, którą stać na wiele. Wierzę, że reszta chłopaków myśli podobnie. Cytując klasyka: "potrzebujemy czasu" – a raczej potrzebujemy przegrać kilka takich spotkań o stawkę jak dziś, aby następnym razem wiedzieć jak reagować i nie powielać tych samych błędów. Wierzę, że stać nas na dużo więcej, niż pokazaliśmy dzisiaj i mam nadzieję, że w niedługim czasie to udowodnimy – oznajmił 34-latek.

Na koniec Loord skierował kilka słów do fanów Wisły, dziękując im za okazane wsparcie. – W przeciwieństwie do nas, Wy kibice stanęliście na wysokości zadania – teraz pora na nas, aby Wam dorównać poziomem – skwitował.

Cały wpis trenera Wisły All iN! Games Kraków znajdziecie pod tym adresem.