STS
fot. Gabriela Kopij

firingirl opuszcza devils.one i kończy przygodę z profesjonalnym graniem

Jesienią ubiegłego roku devils.one jako jedna z pierwszych organizacji w Polsce zdecydowało się zatrudnić dywizję VALORANTA. Co więcej, popularne Diabły zaangażowały dywizję kobiecą, na której czele jako kapitan stanęła Kamila „firingirl” Kopij.

„Na ten moment kończę swoją przygodę z graniem”

24-latka w przeszłości z powodzeniem rywalizowała na scenie Counter-Strike’a, współtworząc składy ParadokS oraz Izako Boars Ladies. Gdy jednak żeński CS zaczął obumierać, Kopij postanowiła spróbować swoich sił w grze Riot Games. Jej partnerkami zostały wówczas młode zawodniczki, które pod okiem firingirl miały nabierać odpowiedniego doświadczenia. Niemniej w ekipie szybko zaczęło dochodzić do zmian, co przełożyło się również na osiągane przez devils.one wyniki. I chociaż mimo to drużyna będzie istnieć nadal, to już bez udziału firingirl, która zamierza funkcjonować w esporcie już w innej roli.

Oficjalnie odchodzę z drużyny i na ten moment kończę swoją przygodę z graniem profesjonalnym – przyznała zawodniczka w swoim wpisie w mediach społecznościowych. – Była to trudna decyzja, ale pora na nowe przygody. […] Oczywiście zostaję w esporcie dalej, tym razem na nieco innych działaniach, o których pewnie będę wspominać, bo ciszy tutaj na pewno nie będzie! […] Nie miałyśmy okazji z dziewczynami pokazać się w wielu turniejach, ale wspomnienia z treningów, oraz spotkań na pewno pozostaną ze mną do końca i wiem, że na pewno poradzą sobie beze mnie w nadchodzących turniejach! – dodała.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MIBR i Renegades kończą przygodę z IEM-em, Entropiq i Movistar Riders nadal w grze

Jednostronny mecz Renegades Entropiq 2 : 0 Renegades Nuke 16:6 Ancient 16:5  Vertigo  Jako pierwsi gorzką pigułkę porażki m...