Prowadzący NAVI w izolacji

Co gorsza, padło na Kirilla "Boombl4" Mikhailova, który na co dzień pełni rolę prowadzącego NAVI. Szczęście w nieszczęściu polega na tym, że Rosjanin wcześniej zdążył przybyć już do Katowic i nie podzieli losu Robina "ropza" Koola z FaZe Clanu czy Aurimasa "Bymasa" Pipirasa z MOUZ, których koronawirus wyeliminował z udziału w IEM-ie. Boombl4 natomiast na turnieju zagra, aczkolwiek spotkania fazy grupowej rozgrywać będzie w hotelowym odosobnieniu, by uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się choroby.

Niestety COVID dopadł również mnie – przyznał Mikhailov. – Zrobiłem test i okazało się, że wyszedł on pozytywnie. Chciałbym podziękować ESL za natychmiastową reakcję i zrobienie wszystkiego, co należało. Zapewniono mi oddzielny pokój w hotelu, w którym będę mógł rozgrywać fazę grupową, pozostając w izolacji. Obecnie czuję się dobrze i zrobię wszystko, by mój stan nie miał wpływu na postawę drużyny. Dziękuję wszystkim za wasze wsparcie, dbajcie o siebie – dodał.

Szansa Polaków?

Co ciekawe, pierwszym rywalem Natus Vincere będzie ENCE, czyli zespół Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza. Starcie polskiego duetu z mistrzami świata w CS:GO odbędzie się 18 lutego o godzinie 12:30, zaś jego zwycięzca w dużym stopniu przybliży się do awansu do fazy pucharowej w katowickim Spodku. Po więcej informacji na temat turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.