FURIA Esports 0 : 2 Natus Vincere
Mirage 2:16 Nuke 12:16  Inferno 

Już pierwsze minuty starcia na Mirage'u dobitnie pokazały, że NAVI nie miało zamiaru dopuścić do podobnej nerwówki, jaka miała miejsce przy okazji piątkowego pojedynku z ENCE. Mistrzowie świata od razu wzięli się więc ostro do roboty, a sprzyjał im fakt, że to właśnie oni grali po stronie broniącej. A FURII nie ratowało nawet to, że stosunkowo często udawało jej się podłożyć bombę, co pomagało nieco podreperować finanse Brazylijczyków. Niezależnie od wszystkiego to główny faworyt imprezy rozdawał karty i dominował na tyle zdecydowanie, że na koniec tylko jeden gracz z Kraju Kawy, Yuri "yuurih" Boian, przekroczył barierę dziesięciu zdobytych fragów. Żadnemu z jego kolegów ta sztuka już się nie udała, nic więc dziwnego, że goście z Ameryki Południowej na przerwę schodzili przy wyniku 2:13, a już po chwili zostali zniszczeni bolesnym 2:16.

Szansą na przełamanie dla brazylijskiego składu miał być Nuke. Wszak ENCE udowodniło już, że nawet z NAVI można na tej mapie wygrać, tak więc FURIA miała o co oprzeć swój ewentualny optymizm. Problem w tym, że wszystko zostało bardzo szybko zweryfikowane na serwerze, bo Oleksandr "s1mple" Kostyliev i spółka nadal dyktowali warunki i nie przeszkadzał im nawet fakt, że tym razem zmuszeni byli radzić sobie w natarciu. To FURIA, przed którą stało o wiele łatwiejsze zadanie, miała jednocześnie o wiele większe problemy, bo w pewnym momencie przegrywała już 2:10!

Dopiero tuż przed przerwą Latynosi wreszcie wskoczyli na właściwe obroty i niespodziewanie ruszyli po comeback. Co jeszcze bardziej niespodziewane, ta szaleńcza pogoń naprawdę im wychodziła i chociaż NAVI również punktowało, to dystans dzielący obie drużyny zaczął się niebezpiecznie zmniejszać. I gdy w naszych głowach zaczęła powoli roić się myśl o ewentualnej dogrywce, mistrzowie świata wreszcie zadali dwa decydujące ciosy i ostatecznie przechylili szalę na swoją stronę, wygrywając 16:12.


Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.