STS
uthermal liquid
fot. ESL/Adela Sznajder

RagnaroK z pozytywnym wynikiem testu. uThermal zastąpi Koreańczyka na IEM SC2

Podczas tegorocznej edycji Intel Extreme Masters Katowice 2022 niektórych zawodników Counter-Strike’a: Global Offensive niestety dotknęły problemy związane z koronawirusem. Wśród graczy pojawiły się pozytywne wyniki testów, co w mniejszym bądź większym stopniu wpłynęło na funkcjonowanie drużyn. Złe wieści nie ominęły również sceny StarCrafta II. Na dwa dni przed startem rozgrywek Shin „RagnaroK” Hee-bum poinformował za pomocą swoich mediów społecznościowych, że nie pojawi się na imprezie w Spodku.

Choroba pokrzyżowała plany RagnaroKa

Jak pokazały ostatnie dni, mimo zachowania reżimu sanitarnego wirus i tak zdołał zaatakować kilku graczy CS:GO. W przypadku koreańskiego Zerga było natomiast nieco inaczej, gdyż ten zaraził się jeszcze przed przylotem na zawody. We wpisie na swoim profilu na Twitterze wspomina, że przez niekorzystną aurę na zewnątrz się przeziębił. Pech chciał, że po zrobieniu testu okazało się, że zawodnik nie będzie mógł pojawić się na turnieju.

Przedstawiciel Alpha X nie kryje zawodu takim obrotem spraw. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że był bardzo zadowolony z losowania drabinki i upatrywał w tym szans na dobry rezultat. Ostatnio bardzo dużo trenował, a jego wyniki na treningach były na tyle dobre, że pozwoliły mu myśleć, iż da radę awansować do głównego etapu rywalizacji.

uThermal wskakuje w miejsce Koreańczyka

Za RagnaroKa bardzo szybko znaleziono zastępstwo. W katowickich zawodach zgodnie z zasadami regulaminu ESL Pro Tour następnym w kolejce do ewentualnego uzupełnienia stawki był reprezentant Teamu Liquid – Marc „uThermal” Schlappi. Ten po otrzymaniu zaproszenia zgodził się je przyjąć i już za dwa dni będziemy mogli oglądać jego poczynania w rozgrywkach. Przeciwnik pozostał niezmieniony – Holendrowi w pierwszej rundzie przyjdzie zmierzyć się z Diego „Kelazhurem” Schwimerem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Shlatan Misfits LEC

Powrót stałych bywalców, dwaj Polacy wyróżnieni. Piątka szóstego tygodnia LEC

Czwarte wyróżnienie dla Rumuna Jak na razie w naszych cotygodniowych zestawieniach króluje Andrei "Odoamne" Pascu, który dotychczas zdobył...