Wisła czy BIG?

Sekcję z grodu Kraka czeka piekielnie trudne zadanie, w niczym nieprzypominające wyzwań, z którymi mierzyła się podczas pierwszego dnia eliminacji. Dziś na drodze Polaków stanie w końcu BIG, które podczas Intel Extreme Masters Katowice 2022 może i nie zachwyciło, ale i tak pozostaje zdecydowanym faworytem. Wisła Games na Śląsku wypadła w końcu jeszcze gorzej, a Niemcy mogą przynajmniej pochwalić się wysoką lokatą w światowym rankingu, która zapewne nie wzięła się znikąd. O awansie do kolejnej rundy rozstrzygnie potyczka na jednej mapie.

Mocna stawka

W drabince oprócz polsko-niemieckiego starcia zobaczymy także OG Mateusza "mantuu" Wilczewskiego i Dignitas. To właśnie ostatni z wymienionych zespołów może być rywalem naszych rodaków, jeśli uda im się pokonać BIG. Patrik "f0rest" Lindberg i spółka w 1/8 finału podejmą sympatyczny miks Benched Heroes, w którym znajdziemy dopiero co odsuniętego od składu Fnatic Owena "smooyę" Butterfielda. Co ciekawe, Pomarańczowo-Czarni również przetrwali pierwszy dzień kwalifikacji i scenariusz, w którym los skojarzy obie ekipy, wcale nie jest niemożliwy. Niemniej jednak będzie można go zrealizować dopiero w rywalizacji o rozstawienie. Tak jest, ćwierćfinały w trybie BO3 wyłonią cztery drużyny premiowane awansem na lana w Bukareszcie, natomiast potem kwalifikacje zakończą mecze BO1 między najlepszymi kolektywami.

Harmonogram 1/8 finału otwartych kwalifikacji wygląda tak:

23 lutego, 16:00
OG vs cowana Gaming
Movistar Riders vs Team Spirit
K23 vs B8 Esports
HEET vs SKADE
Wisła Games vs BIG
Dignitas vs Benched Heroes
Fnatic vs Los Reyes
AVE vs GamerLegion

Ćwierćfinały zaplanowano na 17:15, natomiast bitwa o jak najlepsze rozstawienie ma ruszyć o 20:00. Europejskie turnieje RMR odbędą się w kwietniu w Rumunii. Tylko poprzez nie będzie można awansować na belgijskiego Majora.