Pierwsze mecze już wystartowały

Dziś gracze właściwej fazy rozgrywek mogą jeszcze odpoczywać, bowiem ci na serwerze zameldują się dopiero jutro. Intensywny dzień czeka natomiast wszystkich zawodników, którzy będą walczyć o awans do głównego etapu. Batalie rozpoczęły się już chwilę temu, bowiem cztery pierwsze spotkania były zaplanowane na godzinę 12:00.

W jednym z nich swoje umiejętności prezentuje Byun "ByuN" Hyun-woo, który w starciu otwierającym turniej mierzy się z Jungiem "Percivalem" Jae-yeongiem. Nie ma co ukrywać, że murowanym faworytem w tym pojedynku jest pierwszy z wymienionych Koreańczyków. Co więcej, reprezentant Shopify Rebelion jest również jednym z głównych kandydatów do wydostania się z początkowego etapu zmagań.

Polacy następni w kolejce

Zaraz po pierwszych pojedynkach na wirtualnej arenie zameldują się kolejni gracze. Wówczas zobaczymy już poczynania naszych rodaków. Przedstawiciel x-komu AGO w meczu otwarcia podejmie Nikitę "SKillousa" Gurevicha. Ogonowski jest dość pewny zwycięstwa i przejścia do kolejnej rundy. – Raczej uważam się za dużo lepszego gracza od SKillousa – mówił nam Elazer we wczorajszej rozmowie.

Równolegle odbywać będzie się mecz Spirita, który zetrze się z Parkiem "DRG" Soo-ho. Tutaj z kolei szanse na zwycięstwo zarówno pierwszego jak i drugiego są bardzo równe. Zawodnicy bowiem prezentują podobny poziom umiejętności, dlatego też możemy spodziewać się niezłego widowiska.

Co jeszcze czeka nas dzisiaj?

To nie koniec pojedynków z udziałem przedstawicieli kraju nad Wisłą. Ci mają przed sobą co najmniej jeszcze jeden mecz do rozegrania, który w najgorszym wypadku będzie ostatnim, w jakim zagrają podczas tegorocznej edycji IEM Katowice. Jeżeli jednak Polacy myślą o przejściu przez fazę wstępną i pojawieniu się w głównym etapie potyczek, to będą musieli dzisiaj triumfować przynajmniej kilkukrotnie. Gdyby Elazerowi lub Spiritowi udało się zachować czyste konto, to do przebrnięcia przez RO36 wystarczą trzy zwycięstwa. W przypadku powinięcia się nogi ci będą musieli wyjść z tarczą z jeszcze jednego spotkania więcej.

Transmisja z turnieju StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022 wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się, klikając poniższy baner:

[caption id="attachment_318937" align="aligncenter" width="1000"] fot. ESL[/caption]