Udane wejście w turniej Spirita, Elazer niestety gorzej

Przedstawiciel KaiZi Gaming swój bój rozpoczął przed zaplanowaną godziną. Przypomnijmy, że 23-latek w pojedynku inaugurującym jego poczynania w rozgrywkach podjął Parka "DRG" Soo-hoo. Pierwsza z potyczek trwała dosyć długo i po zaciętym boju ostatecznie wpadła na konto Spirita. Druga batalia to już zdecydowanie prostsza przeprawa w wykonaniu naszego zawodnika, który pewnie dokończył dzieła zniszczenia, wygrywając serię 2:0.

Elazer z kolei musiał stawić czoła Nikicie "SKillousowi" Gurevichowi. Początek pierwszej wymiany był bardzo zawzięty, lecz w pewnym momencie przedstawiciel x-komu AGO przejął inicjatywę w spotkaniu. To pozwoliło mu ostatecznie triumfować, dzięki czemu wysunął się na prowadzenie w meczu. W drugiej odsłonie tej serii Ogonowski miał zdecydowanie więcej problemów. W efekcie Rosjanin dość prędko zyskał przewagę i był w stanie utrzymać ją do końca, wyrównując wynik. O ostatecznym rezultacie miała zatem rozstrzygnąć ostatnia bójka. Ta we wczesnym etapie układała się po myśli Jastrzębia, lecz z czasem zaczęła wymykać się spod kontroli. Finalnie to SKillousowi udało się domknąć spotkanie i zrzucić Polaka do drabinki przegranych.

Kolejni rywale Polaków

W następnej rundzie reprezentanci naszego kraju zawalczą o zwycięstwa – Spirit kolejne, Elazer swoje pierwsze. Walukiewicz rzuci rękawicę Maxowi "Astrea" Angelowi, który był górą w walce z Jangiem "Creatorem" Hyun-woo. Ogonowski natomiast o życie zmierzy się z Kimem "her0" Joon-ho. Mecze już za moment.

Transmisja z turnieju StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022 wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się, klikając poniższy baner: