Wymiana punkt za punkt

BO5 mimo wszystko nie rozpoczęło się korzystnie dla reprezentanta KaiZi Gaming. Ten co prawda na początku pierwszej batalii radził sobie stosunkowo dobrze, jednak w pewnym momencie gra wymknęła się spod jego kontroli. W efekcie Huang "Nice" Shiang przejął inicjatywę w pojedynku i doprowadził go do końca, wysuwając się na prowadzenie w serii. Polski Terran nie planował złożyć broni i już w drugiej potyczce zdołał wytrzymać napór przeciwnika i odwrócić losy meczu, tym razem na swoje konto, wyrównując bilans w starciu.

Podobnie wyglądała sytuacja w dwóch kolejnych bójkach. Tym razem jednak pierwsza z nich była całkowicie do zapomnienia, bowiem Spirit nawet na moment nie zdobył przewagi. Nasz rodak starał się bronić i przedłużać mecz, ale to na niewiele się zdało i to Tajwańczyk zdobył punkt meczowy. Walukiewicz nic sobie natomiast z tego nie zrobił i odgryzł się już w kolejnej rozgrywce, znów doprowadzając do remisu. O wyniku serii miała zatem zadecydować ostatnia mapa.

Spirit wytrzymuje presje i triumfuje

Decydująca potyczka była niezwykle wyrównana. Zawodnicy wyrywali sobie na przemian wygraną z rąk, a szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. O zaciętości decydującego starcia świadczyć mógł dodatkowo fakt, iż mecz trwał ponad trzydzieści minut. Na szczęście dla Polaka ten wytrzymał presję i wyśmienicie poradził sobie w końcowych sekundach pojedynku i ostatecznie triumfował, tym samym awansując do głównego etapu rozgrywek.


Transmisja z turnieju StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022 wraz z polskim komentarzem dostępna jest w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się, klikając poniższy baner: