Astralis
0:1 Team BDS Team BDS
WhiteKnight
Gnar
Adam
Olaf
Zanzarah
Jarvan IV
Cinkrof
Hecarim
Dajor
Vex
NUCLEARINT
Viktor
Kobbe
Zeri
xMatty
Jinx
promisq
Leona
LIMIT
Nautilus

Pierwsza walka rozpoczęła się już w 5. minucie. Obaj dżunglerzy pokazali się wtedy na dolnej alei. Eliminacja wpadła na konto Astralis, ale to Matthew "xMatty" Coombs zgarnął potrójne zabójstwo, co dało mu ogromną ilość złota. Jakub "Cinkrof" Rokicki postanowił wykorzystać przewagę swojego strzelca i większość wczesnej fazy gry spędził na dole Summoner's Rift. Wkrótce padła pierwsza wieża, a Brytyjczyk reprezentujący barwy Teamu BDS dołożył trzy kolejne eliminacje na swoje konto.

Czas na kontratak

Gracze Astralis postanowili odpowiedzieć atakiem na atak. Szczególnie ważna dla nich była potyczka w okolicach 15. minuty, w której udało im się nadrobić część poniesionych wcześniej strat. Gra jednak wciąż pozostawała w rękach podopiecznych szwajcarskiej organizacji.

W 23. minucie trzech zawodników Teamu BDS zginęło. Chwilę później Adam "Adam" Maanane z kolegami odzyskali siły i zgarnęli dwie eliminacje, po czym ruszyli w stronę Barona. Po uzyskaniu wzmocnienia za zabójstwo fioletowego monstrum rozpoczęło się nacieranie na bazę Astralis. Pierwszy zniszczony został inhibitor na dolnej linii. Oblężenie górnej wieży natomiast nie poszło po myśli drużynie Cinkrofa, a Hampus "promisq" Abrahamsson i spółka mogli na chwilę odetchnąć.

Rzut monetą na Baronie

W 34. minucie zawodnicy Astralis podjęli niezwykle ryzykowną decyzję i rzucili się na Nashora. Mimo iż udało im się zgładzić potężnego potwora, cała drużyna zginęła z rąk przeciwników. Team BDS wdarł się do bazy i zniszczył Nexusa, odbierając graczom duńskiej organizacji możliwość udziału w fazie play-off wiosennego splitu.

Zaraz rozpocznie się kolejne spotkanie. W nim zmierzą się Team Vitality oraz SK Gaming. Rywalizację z polskim komentarzem śledzić można na kanałach Polsat Games na Twitchu, Youtube oraz w telewizji. Transmisję w języku angielskim można oglądać m.in. w tych samych serwisach – tutaj na Twitchu, a tu na YouTube. Więcej informacji na temat bieżącego sezonu League of Legends European Championship znajdziecie, klikając w poniższy baner.

LEC