STS
Saulius, Iron Wolves, Ultraliga
fot. Ultraliga/Paweł Bastrzyk

Ultraliga: Iron Wolves melduje się w play-offach, AGO ROGUE – w czołowej dwójce

Pierwszy dzień ósmej kolejki Ultraligi zakończony. Wtorkowe zmagania przyniosły kolejne rozstrzygnięcia w ostatecznym wyglądzie tabeli, ale wciąż pozostało kilka niejasności. Mimo wszystko są drużyny, które mogą być zadowolone z dzisiejszych wyników, jak również te, które mają powody, by pluć sobie w brodę.

Goskilla i IHG w dół, WOLF już w play-offach

Po pierwsze zwycięstwo dziś sięgnęła drużyna, dla której na dobrą sprawę kolejny punkt w tabeli nie ma już większego znaczenia. Co innego przegrany meczu inaugurującego dzisiejsze zmagania – Goskilla po przegranej z devils.one wypadła z czołowej szóstki i musi rozpaczliwie walczyć o powrót do strefy premiowanej miejscem w play-offach. Szanse na to są nie najgorsze, bo kolejnymi rywalami GSK będą Komil & Friends, Forsaken oraz Iron Wolves, więc przynajmniej w starciach z dwoma pierwszymi zespołami podopieczni szwedzkiej organizacji mogą upatrywać szans. Tym bardziej że to właśnie jedną z tych drużyn muszą oni zepchnąć, aby liczyć na play-offy.

Nieszczęsny los Goskilli podzieliło Illuminar Gaming, które dziś musiało uznać wyższość Teamu ESCA Gaming. Podczas gdy IHG również będzie musiało odrobić straty, ESCA jest coraz pewniejsza zakończenia tego etapu zmagań w czołowej dwójce i tym samym bezpośredniej przepustki na European Masters – to jest, o ile organizatorzy rozgrywek nie zdecydowali się zabrać jednego z miejsc przeznaczonych dla Ultraligi. W każdym wypadku TEG musi jednak mieć się na baczności, bo chrapkę na drugą pozycję w klasyfikacji mają również Iron Wolves, którzy dziś dołożyli do swojego dorobku kolejną wygraną, pokonując Gentlemen’s Gaming i gwarantując sobie tym samym miejsce w fazie pucharowej.

AGO ROGUE pewne miejsca w top 2

Największym zwycięzcą dzisiejszych zmagań jest jednak AGO ROGUE. Aktualny lider zestawienia pokonał Zero Tenacity po dość szalonym spotkaniu i tym samym może być spokojny o miejsce w czołowej dwójce na koniec fazy zasadniczej. W teorii dogonić go jeszcze mogą Iron Wolves, jednak w takiej sytuacji czeka nas potrójna dogrywka z ESCĄ, w której RGO z automatu wychodzi zwycięsko dzięki najlepszemu bilansowi w bezpośrednich spotkaniach. Ba, aby w ogóle doszło do takiej sytuacji, AGO ROGUE musi przegrać wszystkie pozostałe mecze, co samo w sobie wydaje się niemożliwe, biorąc pod uwagę, że jutro ekipa Damiana „Luckera” Konefała podejmie devils.one. Znacznie więcej emocji czeka nas zapewne za tydzień, kiedy to AGO ROGUE zmierzy się z Teamem ESCA Gaming.

Na koniec kilka słów o sytuacji Forsaken oraz Komil & Friends. Dziś obie drużyny skrzyżowały miecze w bezpośrednim spotkaniu, które dla FSK było szansą na zwiększenie dystansu dzielącego ten zespół oraz KNF. Szansą, jak się okazało, zmarnowaną – po trwającej niewiele ponad 37 minut potyczce kolejny punkt do swojego dorobku dopisali przyjaciele Komila Khamidova, dzięki czemu zrównali się w tabeli z Forsaken. A ponieważ wygrali oni też w pierwszym starciu tych drużyn, mają przewagę w kwestii H2H.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów Ultraligi:

1 marca
17:00 devils.one 1:0 Goskilla BO1
18:00 Iron Wolves 1:0 Gentlemen’s Gaming BO1
19:00 AGO ROGUE 1:0 Zero Tenacity BO1
20:00 Illuminar Gaming 0:1 Team ESCA Gaming BO1
21:00 Forsaken 0:1 Komil & Friends BO1

Klasyfikacja po dzisiejszych meczach:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 15 13 2 87%
2. Team ESCA Gaming 15 11 4 73%
3. Iron Wolves 15 10 5 67%
4. Zero Tenacity 15 8 7 53%
5. Komil & Friends 15 7 8 47%
6. Forsaken 15 7 8 47%
7. Illuminar Gaming 15 6 9 40%
7. Goskilla 15 6 9 40%
9. Gentlemen’s Gaming 15 5 10 33%
10. devils.one 15 2 13 13%
Legenda:
Awans do 2. rundy fazy pucharowej
Awans do 1. rundy fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne mecze w ramach Ultraligi już jutro od godziny 17:00. W dwóch pierwszych wskazanie faworyta zdaje się być trywialnym zadaniem – szczególnie w drugim, kiedy to AGO ROGUE podejmie devils.one. Wcześniej czeka nas natomiast pojedynek Zero Tenacity z Gentlemen’s Gaming, ale prawdziwa uczta czeka nas dopiero na koniec jutrzejszych zmagań. WOLF kontra ESCA w walce o drugą lokatę, później mecze z udziałem wszystkich czterech drużyn znajdujących się po obu stronach progu wejścia do play-offów. Najpierw Komil & Friends sprawdzi formę Goskilli, później zaś w szranki staną zawodnicy Forsaken i Illuminar Gaming. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących siódmego sezonu Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NAVI IEM Katowice 2022

NAVI zrywa wszelkie stosunki z ESForce

Kontrowersyjne wpisy w mediach społecznościowych Dziś otrzymaliśmy kolejny dowód na to, że ten proces właśnie się zaczął. Swoje oświadczenie opubliko...