STS
fot. fb.com/WargamingKyiv

Wargaming Kyiv przekazał milion dolarów na Ukraiński Czerwony Krzyż

Wargaming to białoruskie studio, które znane jest z serii gier World of War. Teraz jednak firma, która swoją siedzibę ma na Cyprze, postanowiła pokazać inną twarz i w obliczu realnej wojny, która ma miejsce za naszą zachodnią granicą, rozpoczęła działania związane z pomocą humanitarną.

„Będziemy udzielać dalszej pomocy humanitarnej”

– W Wargamingu bezpieczeństwo naszych pracowników jest największym priorytetem. Obecnie wszystkie dostępne środki są wykorzystywane przez firmę, by pomagać i wspierać naszych 550+ kolegów, zapewniając im alternatywne miejsca zamieszkania, wczesną wypłatę wynagrodzeń, a także dodatkowe środki, by pomóc w podróży i relokacji. Pomagamy też rodzinom naszych pracowników w przenosinach do sąsiednich krajów oraz organizujemy dla nich zakwaterowanie – możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu. W tym miejscu warto wspomnieć, że firma może pochwalić się posiadaniem wielu oddziałów w różnych zakątkach świata. A jeden z nich znajduje się w ogarniętym wojną Kijowie.

I to właśnie ten oddział przekazał znaczny datek na rzecz krajowych struktur Czerwonego Krzyża. – Wargaming Kyiv przekazał dziś 1 milion dolarów na rzecz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża. Środki te zostaną wykorzystane, by wspierać ukraińskie szpitale i lekarzy, tych obywateli, którzy zostali przesiedleni, ale również w zależności od potrzeb i inne ważne działania organizacji humanitarnej. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagać, będziemy w stanie udzielać dalszej pomocy humanitarnej – zapewniono w komunikacie.

Wargaming mówi „nie” wojnie

To wszystko jest o tyle ciekawe, że sam Wargaming oficjalnie narodził się w Białorusi, czyli kraju, który obecnie w mniej lub bardziej oficjalny sposób wspiera działania Rosji na terytorium Ukrainy. Mimo to sama firma w żadnym stopniu nie opowiada się za wojną. Co więcej, kilka dni temu firma ogłosiła rozstanie ze swoim wieloletnim dyrektorem kreatywnym, Sergeyem Burkatovskym, gdyż zamieścił on w mediach społecznościowych wpis popierający wojnę z Ukrainą.


Wszystkie osoby, które chciałyby w jakiś sposób wspomóc działalność humanitarną na rzecz Ukrainy oraz jej mieszkańców, mogą udać się na rządową stronę #PomagamUkrainie. To właśnie tam znajdziemy informacje na temat sposobów udzielania pomocy finansowej oraz materialnej, a także kontakt z jednostkami prowadzącymi związane z tym działania. Na wspominanej stronie pomoc uzyskać mogą także osoby przybywające do Polski z terytorium Ukrainy.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Saulius, Iron Wolves, Ultraliga

Ultraliga: Iron Wolves melduje się w play-offach, AGO ROGUE – w czołowej dwójce

Goskilla i IHG w dół, WOLF już w play-offach Po pierwsze zwycięstwo dziś sięgnęła drużyna, dla której na dobrą sprawę kolejny punkt w tabeli nie ma j...