Sobotę otworzy starcie dwóch wspomnianych już drużyn, bo SK zagra z EXCEL. Teoretycznie w lepszych nastrojach do tego meczu powinni podejść reprezentanci niemieckiej organizacji, którzy w piątek niespodziewanie ograli Rogue. Z drugiej strony SK wciąż ma nóż na gardle, podczas gdy XL posiada pewien margines błędu. W dodatku podopiecznych Joeya "YoungBucka" Steltenpoola jutro czeka bitwa z niezwykle groźnym Fnatic i może się okazać, że lepszej niż dziś szansy na zamknięcie sprawy już nie będzie. A nie musimy chyba przypominać, że EXCEL wciąż czeka na pierwszy awans do play-offów w swojej już kilkuletniej historii.

Kolejne dwa spotkania nie będą miały już aż takiego ciężaru. Astralis oraz Team BDS nie mają już żadnych szans na zmieszczenie się w czołowej szóstce i ostatnie mecze splitu mogą potraktować sparingowo. Faworytami bez dwóch zdań będą więc kolejno MAD Lions i Rogue. Ci pierwsi znajdują się w identycznym położeniu jak SK, licząc, że rzutem na taśmę uda im się uratować wiosnę. Łotrzyki z kolei prowadzą w ligowym zestawieniu wspólnie z Fnatic i zrobią wszystko, by przystąpić do play-offów z najwyższym rozstawieniem.

A skoro wywołaliśmy już do tablicy Fnatic, to wyjaśnijmy, iż pomarańczowo-czarni podejmą Misfits Gaming. To będzie mecz na szczycie, bo Króliki okupują obecnie trzecie miejsce. Tuż za nimi plasuje się G2 Esports, które w hitowym pojedynku stanie w szranki z Teamem Vitality. Kto okaże się lepszy w bitwie polskich leśników? I czy Oskar "Selfmade" Boderek wreszcie zagwarantuje sobie bilet do fazy pucharowej? Dowiemy się wieczorem.

Pełny harmonogram dzisiejszych spotkań w LEC:

5 marca
17:00 SK Gaming vs EXCEL ESPORTS BO1
18:00 MAD Lions vs Astralis BO1
19:00 Team BDS Team BDS vs Rogue BO1
20:00 Misfits Gaming vs Fnatic BO1
21:00 Team Vitality vs G2 Esports BO1

Wszystkie mecze LEC 2022 Spring Split będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się na chwilę przed 18:00. Więcej informacji dotyczących wiosennego splitu rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

LEC