Morskie opowieści

Mam wrażenie, że Gangplank powinien być bezwzględnie banowany przeciwko AGO ROGUE. Wartość, jaką Jakub "Sinmivak" Rucki potrafi wycisnąć z tej postaci, jest ogromna i świetnie się to wpasowuje w grę, jaką chce prowadzić ta formacja. Tym razem też nie było inaczej. Toplaner przez większość czasu został pozostawiony sam sobie, ale nie przeszkadzało mu to wpływać wciąż na stan rozgrywki na mapie. Zawodnik grał rywalom na nosie – kradł niebieskie wzmocnienie, świetnie izolował ich podczas walk swoja superumiejętnością, a w ostatecznym rozrachunku odegrał ważną rolę w wygranej przeciwko Zero Tenacity.

Statystyki gracza RGO imponują. W minionej rundzie zaliczył tylko jedną śmierć, a dodatkowo notował średnio cztery zabójstwa i siedem asyst. To daje nam KDA na poziomie 22. Dzięki bardzo dobrej formie w starciu z Z10 został też MVP spotkania.

Dżentelmeni wciąż walczą

To niesamowite, że Gentlemen's Gaming zdołało się wykaraskać z poprzednich problemów i Dżentelmeni wciąż walczą o awans do play-offów. Nie byłoby to możliwe bez Tomasza "Badlyygi" Bałdygi, którego aktywność na Summoners Rifcie była kluczowa dla utrzymania tej szansy. Drugiego dnia ósmej rundy zdecydował się on prowadzić Volibeara i dawno nie widzieliśmy tak zdenerwowanego misia. Chociaż Zero Tenacity zaczęło to spotkanie w dobrym stylu, to wkrótce potem Badlyyga wraz z kolegami zanurkowali najpierw na dole, a potem także na górze mapy i spotkanie wydawało się już przesądzone.

KDA Badlyygi wyniosło 5,6. Nieczęsto żegnał się z życiem, ponieważ tylko pięć razy w tej rundzie. Dużo za to asystował, gdyż przyłożył rękę do zabójstwa z ręki sojusznika aż 23 razy. Reszta statystyk Dżentelmena nie robi szału i nic dziwnego – pierwszy mecz z Iron Wolves został w końcu przegrany.

many i jego KNF nie do zabicia

Ładnie się ogląda grę Komil & Friends, nawet jeśli przegrywają. Tym razem porażki ta formacja nie zasmakowała i moim zdaniem duża w tym zasługa świetnej gry midlanera. Kuba "many" Tylman grał bardzo dobrze i nie pozwalał na wiele swojemu rywalowi z linii. Sam wędrował po mapie i pomagał, gdzie tylko mógł. Bez wątpienia sukcesy KNF są zależne od formy zawodnika ze środkowej alei.

many ani razu nie został wysłany do fontanny. Sam natomiast miał aż siedem eliminacji co spotkanie! Mało tego, asystował dziesięciokrotnie w obu meczach. Pod względem Kill Participation czy też DPM był drugim midlanerem w całej Ultralidze.

Szalona gra Luckera

Tak jak w starciu z Zero Tenacity to Sinmivak był gwiazdą wieczoru, tak przeciwko devils.one najsilniejszą stroną tej formacji był Damian "Lucker" Konefał. Wszystko zaczęło się od podwójnego zabójstwa już w dziesiątej minucie, a później było tylko lepiej. Jedno jest pewne, kiedy losy meczu spoczywają na barkach strzelca akademii Łotrzyków, to zwycięstwo ma ona zazwyczaj w kieszeni. A po quadrakillu w szesnastej minucie raczej nie mogło być inaczej...

Lucker miał w ósmym tygodniu KDA o wartości 9. Dziewięć zabójstw i asyst na mecz zrobiło swoje. Zawodnik zadawał 628 obrażeń na minutę i przed upływem kwadransa miał przewagę 1348 sztuk złota nad swoim przeciwnikiem z linii. W tej statystyce wyprzedził go tylko Franciszek "Harpoon" Gryszkiewicz.

KNF z porządnym wsparciem

W monstrualnej formie jest ostatnio Maciej "minemaciek" Wicher. Nie da się ukryć, że Komil & Friends postawiło na właściwego wspierającego, jako że w obu zwycięstwach ósmej kolejki to właśnie on zgarnął nagrody MVP. W tym sezonie pokazuje znowu, że jest jednym z najlepszych młodych supportów w Polsce. Jego inicjacje były kluczowe dla świetnego finiszu KNF.

minemaciek upadł tylko trzy razy w minionym tygodniu, a na koncie miał aż szesnaście asyst na mecz. Spore uczestnictwo w zabójstwach na poziomie 76 procent pokazuje, jak ważnym ogniwem jest wspierający KNF w walkach drużynowych. KDA też niczego sobie, ponieważ zanotował tutaj 11,7.


Kolejne mecze w Ultralidze już we wtorek od godziny 17:00. Transmisja w języku polskim będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Angielskojęzyczna transmisja będzie natomiast na drugim kanale Polsat Games w serwisie Twitch. Po więcej informacji dotyczących siódmego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej.