STS
fot. Fantasyexpo

Fantasyexpo ponownie zorganizuje eliminacje do BLAST Premier Spring Showdown

To już powoli tradycja – polska agencja gamingowa Fantasyexpo ponownie zorganizuje bowiem eliminacje do BLAST Premier Spring Showdown. Turniej skierowany będzie do drużyn z regionu Europy Zachodniej i odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Fantasyexpo znowu gra z BLASTEM

Ekosystem BLAST Premier pozostaje otwarty na nowych uczestników z całego świata. Cykl kwalifikacji do Spring Showdown 2022 obejmie ponad 100 krajów i umożliwia uczestnictwo w serii turniejów, w których pula nagród wynosi blisko 2,5 miliona dolarów. Marka BLAST kontynuuje współpracę z wybranymi firmami partnerskimi, dając szansę zaistnieć drużynom z każdego zakątka świata – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie prasowym. A skoro już o partnerach mowa, to jednym z nich będzie właśnie Fantasyexpo. Efektem tego mariażu będą rozgrywki EU Champions, w których udział wezmą zespoły z Polski, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz regionów DACH i Beneluksu.

Polacy wśród zaproszonych do eliminacji

Jeżeli chodzi o nasz kraj, to tutaj prawo do poprowadzenia eliminacji do EU Champions zapewniła sobie Polska Liga Esportowa. Z kolei w regionie Beneluksu, czyli Belgii, Luksemburgu i Holandii, za zmagania odpowiedzialny będzie Team META, czyli organizator Elite Series. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe kwalifikacje, to zajmie się nimi samo Fantasyexpo, aczkolwiek, zależnie od obszaru, przy współpracy z Fragster, BeHop oraz Ryanem „ReTr00” Bernardem. Warto też wspomnieć, że w każdym zamkniętym turnieju kwalifikacyjnym, poza ekipami z etapu otwartego, wystąpią też drużyny uprzednio zaproszone. W DACH będzie to m.in. No Limit Gaming Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego, a łączonych zawodach dla całej Europy ENCE Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza oraz MAD Lions Jakuba „kubena” Gurczyńskiego i Michała „MICHA” Müllera.

Fantasyexpo EU Champions odbędzie się między 25 a 27 marca. Ostatecznie po awans na BLAST Premier Spring Showdown 2022, które rozegrane zostanie na przełomie kwietnia i maja, sięgnie tylko jedna z ośmiu uczestniczących w zmaganiach drużyn.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Entropiq Queens

Entropiq angażuje kobiecy skład CS:GO z Polski!

Polki dołączają do czeskiej organizacji Czeska organizacja obecnie może pochwalić się posiadaniem jednego z czołowych męskich zespołów na świecie. Ws...