Trzy drużyny z zaproszeniami

O prawo gry na wiosennych finałach cyklu powalczy wszak m.in. Heroic, czyli siódma obecnie drużyna świata, którą niedawno mogliśmy oglądać m.in. na Intel Extreme Masters Katowice 2022. Tam Duńczycy dotarli aż do półfinału, gdzie musieli jednak uznać wyższość późniejszych triumfatorów z FaZe Clanu. Ponadto przepustki do zawodów Showdown otrzymały dwa składy z Brazylii, tj. GODSENT oraz FURIA Esports. Oba one także pojawiły się na katowickiej ziemi, ale tam udało im się specjalnie zbyt wiele zwojować. Dość powiedzieć, że żadnej z nich nie zobaczyliśmy ostatecznie w Spodku, bo odpadły one we wcześniejszych etapach rywalizacji.

Poza wspomnianą wyżej trójką na nadchodzącej imprezie na pewno zobaczymy cztery inne formacje. Mowa tutaj o Astralis, Complexity Gaming, Evil Geniuses oraz Teamie Liquid. Kwartet ten rywalizował już w wiosennej fazie grupowej, ale wówczas nie udało mu się osiągnąć upragnionego sukcesu, wobec czego swojej szansy będzie musiał on szukać na dodatkowym turnieju. Pozostałe siedem miejsc zajmą natomiast drużyny wyłonione na drodze regionalnych kwalifikacji. Co warte wspomnienia, jedne z nich organizować będzie polska agencja gamingowa Fantasyexpo i to właśnie dziś o awans starać się będą rodzime zespoły.

Lista uczestników BLAST Premier Spring Groups:

Astralis Complexity Gaming Evil Geniuses FURIA Esports
GODSENT Heroic Team Liquid MIBR
Ninjas in Pyjamas Europa Skandynawia Europa Wschodnia
Półwysep Iberyjski Ameryka Północna Ameryka Południowa Mongolia

BLAST Premier Spring Showdown 2022 odbędzie się między 27 kwietnia a 1 maja. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 135 tysięcy dolarów, a ponadto czołowa dwójka turnieju awansuje na wiosenne finały cyklu.