ENCE zaskakuje i awansuje

Nie da się ukryć, że poczynania podopiecznych fińskiej organizacji długo mogły budzić podziw. Wszak nie byli oni faworytami, a mimo to przygodę z EPL-em rozpoczęli od wygranej z mistrzami Intel Extreme Masters Katowice 2022, czyli FaZe Clanem. Potem na ich konto wpadły również zwycięstwa z Teamem Vitality i Outsiders, dzięki czemu już po trzech kolejkach Ośmiornice mogły być pewne awansu. Niemniej pozostawała kwestia tego, które miejsce zajmą, a więc i do której konkretnie fazy play-offów się dostaną. O tym przesądzić miał pojedynek z FURIĄ Esports, który niestety zakończył się porażką ekipy naszych rodaków. W tej sytuacji nawet późniejszy triumf nad Sprout nie miał znaczenia. Ale mimo to ENCE pozostawiło po sobie naprawdę dobre wrażenie, a dycha i szczególnie hades w dużym stopniu się do tego przyczynili.

Obstawiaj esport i zgarnij 50 PLN

Z kolei wy możecie przyczynić się do tego, by powiększyć zasób swojego portfela i zyskać oferowane przez rodzimego bukmachera, firmę STS, bonusy. Wszystko dzięki akcji BET & GET 50 PLN, w której udział biorą zarówno zakłady SOLO, jak i AKO z oferty ZAKŁADY LIVE. Wystarczy pomiędzy 21 a 23 marca obstawić kupon za minimum 100 zł i po kursie co najmniej 1,85. Na owym kuponie musi znaleźć się też minimum jedno wydarzenie esportowe. W ten sposób zdobędziecie bonus wynoszący 50 zł!

Więcej informacji na temat oferty uzyskać można po naciśnięciu na poniższy baner:

Koniec przygody Vitality i Outsiders

Wracając jednak do wydarzeń z grupy B – nie można tutaj nie pochwalić graczy wspomnianej FURII. Wszak to właśnie oni finiszowali na pierwszej lokacie i tym samym awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału. Ba, długo wydawało się, że będą niepokonani, a pierwsza i jednocześnie ostatnia porażka przytrafiła im się w momencie, gdy nie miało to już znaczenia w kwestii ich przyszłości. Rzutem na taśmę w grze o końcowy triumf w Pro Lidze pozostało też FaZe, które dzięki wygranej nad latynoską piątką nie musiało oglądać się na rywali. Wszak zęby na awans ostrzyły sobie też Vitality i Outsiders, ale wcześniejsze niepowodzenia sprawiły, że obie te formacje już opuściły Düsseldorf. Zasłonę milczenia należy natomiast spuścić na postawę Sprout, bo podopieczni niemieckiej organizacji nie zdobyli ani jednego punktu.

Końcowy układ grupy B ESL Pro League:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. FURIA Esports 4 – 1 203 – 166 +37 12
2. ENCE 4 – 1 201 – 168 +33 12
3. FaZe Clan 3 – 2 164 – 151 +13 9
4. Team Vitality 2 – 3 135 – 155 -20 6
5. Outsiders 2 – 3 165 – 170 -5 6
6. Sprout 0 – 5 142 – 200 -58 0

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 15 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Artykuł sponsorowany