STS
warzone rebirth island aktualizacja
fot. Activision

Aktualizacja Warzone: zwiększone zdrowie oraz zmiany na Rebirth Island

Już w środę 23 marca na serwerach pojawi się śródsezonowa aktualizacja do Call of Duty: Warzone. Deweloperzy wprowadzają kolejne zmiany, mające na celu zwiększenie czerpanej przez fanów przyjemności z rozgrywki. Gruntownej przeróbki doczeka się wreszcie mapa Rebirth Island, a dodatkowo gracze będą mogli wyposażyć całkiem nowy pistolet maszynowy. Wejdzie też w życie zwiększenie bazowych punktów zdrowia postaci.

Przeróbka drugiej mapy

Rebirth Island od samego początku była traktowana nieco po macoszemu. Na przestrzeni całego ostatniego roku ilość zmian była tam dość niewielka. W sezonie drugim Vanguarda twórcy postanowili to zmienić i zainteresowali się nią nieco mocniej. Na mapie pojawią się trzy nowe lokalizacje: doki, twierdza i więzienny dziedziniec. Dodatkowo Raven Software zapowiedziało tryby gry, które po raz pierwszy zajrzą na Rebirth Island, czyli Payload, Blood Money oraz Resurgence Solos.

Od teraz więcej zdrowia w Warzone

Kolejną dużą zmianą, którą wprowadzi najnowsza aktualizacja Warzone, jest zwiększenie podstawowego zdrowia operatorów na klasycznym trybie gry ze 100 do 150 punktów. Twórcy twierdzili, że zbyt szybki czas umierania był dość sporym problemem. Dlatego w ostatnich kilku miesiącach konsekwentnie próbowali go obniżyć, głównie poprzez zmniejszenie obrażeń broni. Tym razem postawiono na bardziej drastyczny krok. Nie był on jednak podjęty bez większego namysłu. Od ponad miesiąca zwiększoną wartość punktów zdrowia gracze posiadali już grając w tryb Vanguard Royale. Pozytywny odbiór fanów popchnął Raven Software do wdrożenia tej zmiany również do podstawowej wersji gry. Niedawno na Twitterze twórców odbyła się też ankieta, w której ponad 70% respondentów wyraziło aprobatę na zwiększenie PZ.

Nowa broń i nie tylko

Do gry zawita także sporo całkiem świeżej zawartości. Jednym z jej elementów będzie nowa broń – pistolet maszynowy Armaguerra 43. Jak informują deweloperzy, będzie on charakteryzował się niezwykle dobrą szybkostrzelnością. Będzie można go zdobyć poprzez wykonanie odpowiedniego wyzwania lub przez zakupienie w sklepie. Tutaj pojawią się także inne zestawy. Szczególnie ciekawie zapowiada się pakiet operatora Snoop Dogga, który wzorowany będzie oczywiście na amerykańskim raperze. Najnowsza aktualizacja Warzone przyniesie też innego nowego operatora – Gustava dos Santos.

Dodatkowo CharlieIntel, jeden z największych portali poświęconych Call of Duty, podał kolejne ciekawe informacje na temat zmian w tej części sezonu drugiego. Zgodnie z nimi, raz na zawsze z gry zniknie tryb Vanguard Royale. W Warzone pojawią się natomiast Przenośne Stacje Zaopatrzeniowe, a także ulepszeniu ulegną mechaniki związane z maskami gazowymi oraz plecakami na płyty pancerza. Informacje te mają pochodzić od dyrektora kreatywnego Raven Software, z którym rozmawiał serwis. Co więcej, w przyszłych miesiącach deweloperzy planują skupić się na takich aspektach jak poprawienie dźwięku kroków oraz usprawnienie asysty celowania dla graczy korzystających z kontrolerów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Badlyyga, Cybergadka

Badlyyga: Merciless był trochę nieobliczalny. Ariana dał to, czego nam brakowało