STS
fot. Activision

Sezon drugi: Reloaded już w Warzone. Nerf Welguna i nie tylko

W środę o godzinie 17 na serwerach live wylądował najnowszy patch do Call of Duty: Warzone. Poza wieloma aktualizacjami i usprawnieniami rozgrywki, gracze otrzymali także kolejną porcję zmian balansujących bronie. Tym razem oberwał najbardziej popularny ostatnimi czasy pistolet maszynowy, Welgun, który był dodany do gry w styczniu tego roku.

O większej części zmian w aktualizacji śródsezonowej do Warzone informowaliśmy już wczoraj w zapowiedzi patcha. Z artykułu można było dowiedzieć się m.in. że zwiększana będzie bazowa ilość zdrowia postaci na podstawowym trybie gry ze 100 do 150 punktów. Twórcy zaplanowali także na środę gruntowną przeróbkę mapy Rebirth Island. Pisaliśmy także o nowym PM-ie o nazwie Armaguerra 43 oraz o skórce operatora Snoop Dogga.

To nie wszystko

Jednak Raven Software dopiero dziś ujawniło pełną listę zmian aktualizacji 1.55. Jak można się było spodziewać, twórcy ponownie usprawnili balans broni. Osłabień doczekał się Welgun, który w ostatnich tygodniach siał zamęt wśród graczy. Został zwiększony odrzut tego pistoletu, a dodatkowo stracił on nieznacznie na szybkostrzelności. Ponadto ucierpiała też część dodatków PM-a. Najpopularniejsza lufa, Osłonięta 320 mm SA, od teraz będzie gwarantowała jedynie 15% redukcji odrzutu zamiast 36%, a amunicja 7,62 Gorenko w czterdziestonabojowym magazynku zadawać będzie zmniejszone obrażenia. Po bardzo długim czasie deweloperzy naprawili w końcu dodatki do broni, które gwarantują odporność na drgania. Należą do nich m.in. polimerowy chwyt w broniach z Call of Duty: Vanguard czy Owijka Dropshot w karabinach z Call of Duty: Black Ops Cold War.

Więcej zmian

Co więcej, poznaliśmy też szczegóły usprawnień dla innych części ekwipunku. Od teraz będzie można wyrzucić na ziemię maskę gazową, tak, by sojusznik mógł się w nią zaopatrzyć. Gracze będą mogli też podnosić płyty pancerzy z plecaków leżących na ziemi, jeśli będą w takowy wcześniej zaopatrzeni. Raven Software wprowadziło też niewielkie zmiany związane z odcinaniem spadochronów. Na Rebirth Island pojawią się Stacje Wymiany Broni, w których będzie można wymienić karabiny na inne cenne przedmioty.

Potwierdziły się też informacje, które dostarczył serwis CharlieIntel. Z Warzone zniknął tryb Vanguard Royale. Część jego zawartości, np. kontrakty czy eventy publiczne, zostanie wkrótce włączona do regularnego Battle Royale. Deweloperzy wprowadzili Przenośne Stacje Zaopatrzeniowe, które będą działać jak zwykłe kioski. Poznaliśmy też listę dostępnych trybów w najbliższych tygodniach.

warzone playlista

Rozmiar aktualizacji różni się w zależności od urządzenia, z którego korzystamy. Dla konsol Xbox oraz PlayStation jest to około 9 GB. Natomiast dla komputerów stacjonarnych patch będzie wymagał 7,1 GB lub 12,4 GB wolnego miejsca (w zależności od tego, czy zainstalowane jest Call of Duty: Modern Warfare). Pełną listę zmian można znaleźć tutaj.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
sgares DreamHack Open Anaheim 2020

sgares i ddk dołączają do dywizji VALORANTA w 100 Thieves

sgares spróbuje swoich sił jako trener W związku z tym poza zespołem znalazł się jego dotychczasowy trener, Jovanni "Jovi" Vera. – GG. Życzę chłopako...