T1 pewnie wejdzie do finału LCK?

A pierwszym z nich będzie batalia pomiędzy T1 oraz właśnie KDF. Warto już na starcie nadmienić, że po rozstrzygniętych ćwierćfinałach drużyny, które zapewniły sobie bezpośredni awans do półfinałów, mogły wybrać sobie przyszłego przeciwnika. Lee "Faker" Sang-hyeok i spółka zdecydowali się zatem stawić czoła podopiecznym Janga "Caina" Nu-riego. Nie powinno to nikogo zaskoczyć, wszak formacja Parka "Teddy'ego" Jin-seonga w trakcie regular splitu LCK radziła sobie znacznie gorzej niż DK. Oczywistym więc było wybranie właśnie aktualnej ekipy byłego członka T1.

Czy w takim razie skoro niepokonana dotychczas drużyna zmierzy się z ligowym średniakiem, to możemy spodziewać się jednostronnej serii? Prawdopodobnie tak. T1 w wiosennej odsłonie rozgrywek napisało już swoją historię, ale dlaczego by jej nie kontynuować podczas play-offów? Okazja wydaje się być idealna, głównie z uwagi na wspomniane wcześniej aspekty. Zespół LoL-owej legendy z pewnością zatem da z siebie wszystko podczas tej serii i będzie starał się za wszelką cenę przedłużyć passę zwycięstw do 21. Kto wie jednak, czy to właśnie podczas fazy play-off hegemonom koreańskich potyczek nie powinie się noga? Jedno jest pewne, nie można przejść obok tego pojedynku obojętnie i trzeba to zobaczyć na własne oczy.

Drugie oraz trzecie miejsce stawki naprzeciw sobie

Kolejnego dnia natomiast czeka nas już naprawdę solidne widowisko z udziałem dwóch wybitnych ekip. DWG KIA bowiem stanie w szranki z Gen.G Esports. Po jednej stronie barykady mamy wicemistrzów świata po sporych zmianach w swoich szeregach. Po drugiej za to srebrny medalista bieżącej odsłony rywalizacji, który swoje miejsce zdobył zasłużenie. Wszak jedyne porażki w tym splicie ze strony GEN to te przeciwko T1 oraz jedna z kt Rolster.

Mimo miana, jakie nadal nosi formacja Heo "ShowMakera" Su, trzeba mieć na uwadze, że z poprzedniej odsłony zespołu pozostały jedynie dwa jego elementy. Teraz jest to całkowicie nowy kolektyw, który w trakcie sezonu regularnego wiosennej edycji LCK miewał swoje bardzo złe momenty. Takowych za to nie mieli Han "Peanut" Wang-ho i spółka. A przynajmniej nie tych natury gorszej dyspozycji. Drużyny 24-letniego leśnika nie ominęły bowiem kłopoty związane z koronawirusem i awaryjnym szukaniem zmienników. To jednak nie wybiło zespołu z równowagi i nawet ze zmiennikami był on w stanie za każdym razem triumfować (rzecz jasna poza meczami z T1).

Co byśmy jednak o tym zestawieniu nie powiedzieli, to serie best-of-five rządzą się swoimi prawami, a DK może nagle wrzucić wyższy bieg i zagwarantować nam niezłą jazdę. Warto zatem w niedzielę znaleźć kilka wolnych godzin z rana i obejrzeć to starcie.

Harmonogram spotkań półfinałowych play-offów LCK Spring Split 2022:

26 marca

1. półfinał

9:00 T1 vs Kwangdong Freecs BO5
27 marca

2. półfinał

10:00 Gen.G Esports vs DWG KIA BO5

Transmisję z wszystkich spotkań play-offów koreańskich zmagań będzie można obejrzeć w angielskojęzycznej wersji na kanale LCK na Twitchu.