Wszak, nie oszukujmy się, pojedynek między Teamem Vitality a MAD Lions nie dostarczy aż takich emocji fanom z Francji i Hiszpanii, jak starcie Karmine Corp z KOI. Drugiej z wymienionych formacji koniec końców nie będzie na tych zawodach, natomiast broniące mistrzowskiego tytułu KCORP w akcji zobaczymy już dziś – czas na pierwszy dzień zmagań w fazie play-in.

Kto powalczy o awans do głównego turnieju?

W fazie tej zobaczymy łącznie szesnaście drużyn podzielonych na cztery równoliczne zbiory. W tym roku w play-inach pojawił się wyczekiwany przez wielu seeding, dzięki czemu brązowy medalista francuskich zmagań nie mógł trafić na przykład na zdobywcę najniższego stopnia podium w Hiszpanii – a przynajmniej nie w pierwszej rundzie fazy wstępnej. W etapie tym oprócz niżej usytuowanych ekip z Ultraligi, LFL, Superligi, NLC czy PG Nationals zobaczymy też mistrzów i wicemistrzów zmagań Beneluksu, Portugalii, Czech i Słowacji, a także srebrnych medalistów ligi greckiej oraz bałkańskiej.

Owa szesnastka, podzielona na zbiory od A do D, przez dwa najbliższe dni będzie rywalizować o jak największą liczbę punktów, by móc dostać się do finałów fazy play-in. Tam znajdą się dwie najlepsze ekipy z każdej z grup, a stawką owych finałów będzie miejsce w głównym etapie European Masters. Niemniej dużo czasu żadna z drużyn nie będzie miała, bo dziś każda z nich rozegra po trzy starcia, natomiast jutro odbędzie się runda rewanżowa, a zaraz po niej również potencjalne dogrywki.

Pierwsze pojedynki przed Iron Wolves i Z10

Ultraligę w pierwszym etapie EU Masters tym razem reprezentować będą dwie ekipy, a są nimi Iron Wolves oraz Zero Tenacity, które zajęły kolejno trzecie oraz czwarte miejsce w play-offach siódmego sezonu zmagań polsko-bałtyckich. Jako pierwsze na linii startu zameldują się Wilki, a ich rywalem w meczu inaugurującym zmagania w grupie C będzie KRC Genk Esports. Drugim oponentem Iron Wolves będzie natomiast akademia Teamu Vitality, gdzie znajdziemy Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego. Czeka nas więc starcie polskich wspierających – wszak jedynym zawodnikiem znad Wisły reprezentującym barwy litewskiej organizacji jest Kacper "Czypsy" Zaparucha. Na koniec dzisiejszych zmagań Iron Wolves zmierzy się z For The Win Esports, czyli pierwszą siłą Portugalii.

Z kolei Zero Tenacity trafiło do grupy D, gdzie podejmie między innymi wspomniane już Karmine Corp, czyli obrońców tytułu. Zespół Wojciecha "Wojtusia" Świdra zmierzy się z ekipą Martina "Rekklesa" Larssona już dziś o 18:00 i dla obu formacji będzie to pierwsze starcie na tym turnieju. Wkrótce po tym Z10 podejmie mCon LG UltraGear, które zajęło drugie miejsce w lidze Beneluksu, a około godziny 21:00 czwarta siła Ultraligi sprawdzi formę wicemistrza Portugalii – EGN Esports.

Polacy w innych składach

Jednak nie tylko wśród reprezentantów Ultraligi znajdziemy rodzime akcenty w wyjściowej piątce. O jednym z nich już wspomnieliśmy – Jactroll z Vitality.Bee będzie walczył o awans z grupy C. Naszych rodaków znajdziemy jednak też w grupie B, a są nimi Adrian "Odi11" Kruk z Bifrost oraz Marcin "iBo" Lebuda z Unicorns of Love Sexy Edition. Jako pierwszy z tej dwójki wystąpi rodzimy toplaner, a rywalem jego UOL SE będzie Valiance. Następnie Bifrost podejmie eSubę, a około godziny 19:00 dojdzie do polsko-polskiego starcia między iBo oraz Odim.

Dzisiejsze mecze z udziałem Polaków i drużyn z Ultraligi:

4 kwietnia
17:00 UoL Sexy Edition vs Valiance BO1
17:00 KRC Genk Esports vs Iron Wolves BO1
18:00 eSuba vs Bifrost BO1
18:00 Vitality.Bee Team Vitality vs For The Win Esports BO1
18:00 Karmine Corp vs Zero Tenacity BO1
19:00 Bifrost vs UoL Sexy Edition BO1
19:00 Iron Wolves vs Team Vitality Vitality.Bee BO1
19:00 Zero Tenacity vs mCon LG UltraGear BO1
21:00 Bifrost vs Valiance BO1
21:00 KRC Genk Esports vs Team Vitality Vitality.Bee BO1
21:00 Zero Tenacity vs EGN Esports BO1
22:00 UoL Sexy Edition vs eSuba BO1
22:00 Iron Wolves vs For The Win Esports BO1

Wybrane spotkania będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 17:00. Po więcej informacji dotyczących tej edycji European Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej: