Rusza faza pucharowa Pro Ligi

Mowa tutaj o Pawle "dysze" Dysze i Olku "hadesie" Miskiewiczu, których ENCE zakończyło grupowe zmagania z zaledwie jedną porażką na koncie. To jednak było za mało, by zapewnić sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału, wobec czego skład polskiego duetu przygodę z play-offami rozpocznie od pierwszej ich rundy. W tej na drodze Ośmiornic stanie będące w kolejnej już przebudowie Fnatic. Podopieczni brytyjskiej organizacji od początku sezonu korzystali ze wsparcia Valentina "poizona" Vasileva i Peppe "Peppzora" Boraka, którzy pełnili rolę zmienników. Niedawno Bułgar i Szwed otrzymali zapewnienie, że zabawią w zespole na dłużej, co oznacza, iż do starcia z ENCE pomarańczowo-czarni mogą przystąpić już w pewną świadomością stabilizacji. A to może być dla nich ogromny plus.

Kilka godzin później na serwerze zamelduje się również FaZe Clan. Triumfatorzy Intel Extreme Masters Katowice 2022 zmagania w Pro Lidze rozpoczęli od dwóch porażek i długo nie było pewne, czy w ogóle zdołają dostać się do fazy pucharowej. Pozwoliło im na to dopiero późniejsze przebudzenie i trzy triumfy z rzędu, które mogą oznaczać, że międzynarodowy skład zażegnał już trawiący go po IEM-ie kryzys. Takiego komfortu nie mają natomiast Players, bo ci nadal nie mogą być pewni swojej przyszłości oraz tego, czy będą mogli reprezentować na przyszłych turniejach swoją organizację, czy też ponownie zostaną zmuszeni do gry w neutralnych barwach. Trudno nie mieć wrażenia, że w pewnym stopniu cała sytuacja może siedzieć z tyłu głowy zawodników z regionu CIS.

Wtorkowy harmonogram ESL Pro League:

5 kwietnia
15:30 Fnatic vs ENCE BO3
19:00 FaZe Clan vs Players BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 15 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.