ENCE i NIP w półfinale

Co ciekawe, oba wczorajsze spotkania rozstrzygnięte zostały dopiero po trzech mapach. Jako pierwsi do akcji przystąpili reprezentanci ENCE, wśród których znaleźli się m.in. Paweł "dycha" Dycha i Olek "hades" Miskiewicz. Zespół naszych rodaków stanął naprzeciwko niepokonanych dotychczas Movistar Riders i zanosiło się, że może mieć pewne kłopoty z osiągnięciem korzystnego rezultatu. I faktycznie to Hiszpanie jako pierwsi zatriumfowali, ale dwie kolejne mapy, tj. Vertigo i Nuke, gładko padły łupem zawodników fińskiej organizacji, którzy dzięki temu zatriumfowali 2:1. O wiele więcej emocji przyniósł nam bój Ninjas in Pyjamas z Teamem Liquid, bo tam każda z potyczek była wyrównana. Ba, na Ancient i Overpassie byliśmy nawet świadkami 30 rund, a na Inferno niewiele brakowało, by historia się powtórzyła. Tak czy inaczej, ostatecznie cieszyć się mogli zawodnicy ze Skandynawii, których do zwycięstwa poprowadził Fredrik "REZ" Sterner.

Komplet czwartkowych wyników ESL Pro League:

7 kwietnia

Ćwierćfinał

15:30 Movistar Riders 1:2 ENCE Mirage 16:14
Vertigo 2:16
Nuke 5:16
19:00 Ninjas in Pyjamas 2:1 Team Liquid Ancient 16:14
Overpass 14:16
Inferno 16:12

Mistrzowie świata vs zwycięzcy IEM-a

A dziś czeka nas prawdziwy hit! Po jednej stronie liderzy rankingu HLTV i mistrzowie świata, czyli Natus Vincere, po drugiej zaś FaZe Clan, triumfator Intel Extreme Masters Katowice 2022. Faworytami tego boju będą oczywiście zawodnicy z Europy Wschodniej, ale w żadnym wypadku nie należy skreślać tutaj Håvarda "raina" Nygaarda i spółki, którzy powinni być w stanie przynajmniej napsuć NAVI krwi. A kilka godzin wcześniej okazji do kolejnego zwycięstwa poszuka Astralis. Duńska piątka mierzyć się będzie z innym jednolitym narodowościowo składem, czyli FURIĄ Esports z Brazylii. I akurat w tym wypadku trudno jednoznacznie wskazać, kto na papierze ma większe szanse na wygraną. Wiele bowiem wskazuje, że kluczowa będzie po prostu dyspozycja dnia.

Piątkowy harmonogram ESL Pro League:

8 kwietnia

Ćwierćfinał

15:30 FURIA Esports vs Astralis BO3
19:00 Natus Vincere vs FaZe Clan BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 15 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.