STS
Dom dla Ukrainy
fot. Fantasyexpo

Snax, izak i Paris Platynov. Influencerzy i esportowe emocje w ramach akcji Dom dla Ukrainy

W organizowanej przez Ekipę akcji Dom dla Ukrainy, która rozpoczęła się 4 kwietnia, zostaną zorganizowane mecze pokazowe internetowych gwiazd w Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Na serwerze pojawią się m.in. Kasia „fusialka” Bożek, Piotr „izak” Skowyrski, czy Paris Platynov. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone Stowarzyszeniu Siemacha na budowę domu dla dzieci, które uciekając przed wojną w Ukrainie znalazły się w Polsce, tracąc wszystko, co miały.

Aby wesprzeć naszych sąsiadów z Ukrainy, kolektyw Ekipa organizuje akcję „Dom dla Ukrainy” angażując internetowych twórców w mnóstwo aktywności, prowadząc zbiórkę na rzecz wynajmu mieszkań dla ukraińskich rodzin, które uciekając przed wojną osiedliły się w Polsce.

Do tej pory między innymi odbyły się między innymi streamy charytatywne z udziałem Friza i Ewrona, Genzie czy TeamKaluch. Już w najbliższy czwartek, 14 kwietnia, dzięki współpracy z WE!RE Fantasy oraz GAM3RS_X odbędzie się mecz pokazowy CS:GO. Weźmie w nim udział dziesięć internetowych gwiazd, ściśle związanych z tym tytułem. Na liście uczestników znaleźli się:

  • Kasia „Fusia” Bożek
  • Mateusz „PAGO” Pągowski
  • Paris Platynov
  • Radek „Mad1” Florkowski
  • Hubert „szejn” Światły
  • Piotr „izak” Skowyrski
  • Paweł „SAJU” Pawełczak
  • Janusz „Snax” Pogorzelski
  • Paweł „Leh” Lehmann
  • Martyna „Makito” Tomkowicz

Showmatch będzie składał się z dwóch map, a każda z nich będzie rządzić się swoimi zasadami! Na pierwszej uczestnicy nie będą mogli używać żadnych granatów, zaś na drugiej zespoły będą musiały postępować według strategii wylosowanych przez „Taktyczną Ruletkę”. Transmisję tego wydarzenia będzie można oglądać na kanałach twórców i rozpocznie się o godzinie 20:00. Po zakończeniu rozgrywek twórcy wezmą udział w rozmowie dotyczącej między innymi akcji Dom Dla Ukrainy i kondycji światowej oraz polskiej sceny esportowej.

W środę 13 kwietnia odbędzie się mecz pokazowy League of Legends, w którym zagrają Interziomale vs. Team Jankos. Internaziomale to drużyna znanych streamerów na czele z jednym z najbardziej popularnych polskich raperów, Żabsonem, którzy zagrają razem przeciwko Team Jankos. Nazwa mówi sama za siebie – znany na całym świecie najlepszy polski leśnik, który w miniony weekend ponownie wywalczył tytuł mistrza Europy w barwach G2 Esport, zagra wraz ze znanymi graczami ligi legend. Transmisja będzie dostępna na wszystkich kanałach uczestników oraz na Polsat Games. Drużyny rozegrają BO5, a start zaplanowany jest na godzinę 17:30.

Finał całej akcji zaplanowany jest na 15 kwietnia, lecz zbiórka pod adresem https://zrzutka.pl/ekipa będzie w dalszym ciągu aktywna, tak by cały czas zbierać środki na wsparcie ukraińskich dzieci.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Max Verstappen

Verstappen otwiera własny zespół. Mistrz świata Formuły 1 stawia na sport i esport

Esport i sport w jednym szeregu Verstappen dołącza do listy obecnych i byłych kierowców Formuły 1, którzy rozpoczęli swoje przedsięwzięcia w wyścigac...