Pojedynek dwóch akademii LEC na start

Inauguracją głównej fazy European Masters będzie spotkanie Vitality.Bee z AGO ROGUE o godzinie 17:00.  Z pewnością będzie to intrygujące starcie – najsilniejsza drużyna Ultraligi zmierzy się z czwartym miejscem ligi francuskiej. Warto przypomnieć, że polska formacja gra z zawodnikiem rezerwowym. Jest nim Mauno "beansu" Tälli będący do niedawna graczem górnej alejki. Po półrocznej przerwie wraca jednak jako wspierający, a roleswap ogłosił kilka tygodni temu na swoim Twitterze. Zastępuje Leona "Leona" Maximiliana Antona, ponieważ ten jest niedyspozycyjny z powodów zdrowotnych.  Mimo wszystko organizacja znana z naszej sceny z pewnością będzie chciała powalczyć mimo nagłego osłabienia. Natomiast należy pamiętać, że beansu będzie chciał się zaprezentować z najlepszej możliwej strony, by pokazać, że jest dobrym wpierającym po zmianie roli. Vitality natomiast samo w sobie jest naprawdę silną ekipą, która często gra wokół dolnej alei.

ESCA kontra faworyt całego turnieju

W pierwszym spotkaniu grupy C zobaczymy polsko-polski pojedynek. Team BDS Academy razem z Tobiaszem "Agresivoo" Cibą oraz Robertem "Erdote" Nowakiem jest wymieniana w ścisłym gronie faworytów do zdobycia trofeum i mimo że akademia BDS dostała najtrudniejszą grupę, to do każdego ze spotkań podejdzie jako faworyt. Należy również pamiętać, że trenerem formacji jest Marek "MenQ" Dziemian. Team ESCA Gaming natomiast jest w tej grupie czarnym koniem, który musi udowodnić swoją wartość. Zdecydowanie oba duety na bocie będą chciały naciskać na siebie wzajemnie. W końcu z jednej strony mamy dwójkę weteranów, którzy od lat są uznawani za topowych graczy. Natomiast w polskiej formacji mamy zawodników, którzy aspirują do bycia najlepszymi z najlepszych. Franciszek "Harpoon" Gryszkiewicz i Igor "Marlon" Tomczyk zostaną poddani próbie i jeśli wyjdą z niej cało, zostaną zauważeni przez całą Europę.

Zaskoczenie Hiszpanii zmierzy się z Jednorożcami

Kolejny pojedynek, w którym zobaczymy rodzimy akcent. Na górnej alei niemieckiego Unicorns of Love Sexy Edition gra bowiem Marcin "iBo" Lebuda, który po nieudanym roku w Teamie BDS zdecydowanie chce udowodnić swoją wartość. Tym razem jako weteran zmierzy się z obiecującym młodzikiem. Alex "Myrwn" Villarejo ma za sobą pierwszy split w głównej lidze, a już zdołał zaprezentować się wręcz wybornie i zająć drugie miejsce w całej Hiszpanii. Środkowa aleja będzie również iskrzyła. Adam "Random" Grepl zyskał podczas wiosennego splitu naprawdę wiele uwagi ekspertów, teraz jego forma zostanie zweryfikowana na turnieju. Należy jednak wspomnieć o faworycie tego spotkania. Po play-inach na szczególną uwagę zasługują Jednorożce, które grają dobrego, lecz odrobinkę szarpanego LoL-a. Mecz odbędzie się w okolicach godziny 21:00.

Fnatic chce udowodnić swoją pozycję na scenie

Ostatnim spotkaniem dzisiejszego wieczoru o godzinie 22:00 będzie Fnatic TQ kontra Bifrost. Ciekawym jest, że drużyna pomarańczowych pierwsze swoje spotkanie zagra przeciw formacji ze swojego byłego regionu. FNC od 2019 do 2021 roku grało w UKLC, które potem przemieniło się w NLC. W grupie C po prostu nie ma miejsca na błędy, dlatego każdy mecz będzie tam walką o śmierć i życie. Dla Fnatic przegranie z każdym innym przeciwnikiem niż akademia BDS będzie blamażem. Natomiast Bifrost może czuć się komfortowo, ponieważ nie mają praktycznie żadnej presji w tej grupie. W tej formacji zdecydowanie warto  oglądać Adriana "Odiego11" Kruka oraz Mike'a "Furuy'a" Wilsa. Ci panowie z pewnością będą chcieli pokazać się z najlepszej możliwej strony. Natomiast Fnatic w dalszym ciągu jest bezsprzecznym faworytem tego spotkania.

Harmonogram wszystkich dzisiejszych meczów European Masters 2022 Spring:

14 kwietnia
17:00 AGO ROGUE AGO ROGUE vs Team Vitality Vitality.Bee BO1
18:00 Crvena zvezda Esports Crvena Zvezda vs Eintracht Spandau BO1
19:00 Team BDS Academy vs Team ESCA Gaming BO1
20:00 Atleta Esport vs LDLC OL BO1
21:00 BISONS ECLUB vs UoL Sexy Edition BO1
22:00 Fnatic TQ vs Bifrost BO1

Po więcej informacji dotyczących European Masters 2022 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: