STS
9z Team RMR 2022
fot. PGL/Stefan Petrescu

Major nie dla Evil Geniuses! 9z jedzie na mistrzostwa świata w CS:GO

Pierwszy z czterech turniejów Regional Major Rankings przed PGL Major Antwerp 2022 oficjalnie dobiegł końca. Dziś zapadły końcowe rozstrzygnięcia w dywizji amerykańskiej, ale nie wszyscy mają powody do radości. Weźmy np. takich graczy Evil Geniuses.

Pięć wygranych BO3 z rzędu!

Wspomniana organizacja po kompletnie nieudanym dla siebie sezonie 2021 postawiła na kadrową rewolucję, angażując trzech mistrzów świata z 2018 roku, których prowadzić miał trener wicemistrzów świata z roku ubiegłego. Problem w tym, że EG podczas całego RMR prezentowało się w kratkę i do ostatnich chwil musiało walczyć o osiągnięcie swojego celu. Finalnie jednak była to walka przegrana, bo w pierwszym piątkowym meczu podopieczni Damiena „maLeKa” Marcela musieli uznać wyższość 9z Teamu. – Brak mi słów, ale śmiało można powiedzieć, że gramy nędznego CS-a i nie ma jak tego wytłumaczyć – nie krył rozgoryczenia Will „RUSH” Wierzba.


Odwiedź naszą relację i dowiedz się więcej o amerykańskim Regional Major Rankings


A jeżeli chodzi o 9z, to formacja ta kilka godzin później ponownie mogła wznieść ręce w geście triumfu, tym razem pozostawiając w pokonanym polu paiN Gaming. Tym razem zespół prowadzony przez Rafaela „zakka” Fernandesa wygrał już po dwóch mapach i zapewnił organizacji pierwszy w jej historii występ na Majorze! Aczkolwiek osiągnięcie drużyny z Ameryki Południowej było czymś wyjątkowym z jeszcze jednego powodu. Warto wszak wspomnieć, że gracze zakka przegrali pierwsze dwa spotkania BO1, wyczerpując tym samym limit błędów. A mimo to z nożem na gardle zwyciężyli oni w pięciu kolejnych pojedynkach BO5, z przytupem wchodząc do światowej elity.

Lista uczestników PGL Major Antwerp 2022:


Legendy
FURIA Esports TBD – Europa A TBD – Europa A TBD – Europa A
TBD – Europa A TBD – Europa B TBD – Europa B TBD – Europa B

Pretendenci
Imperial Esports MIBR TBD – Europa A TBD – Europa A
TBD – Europa B TBD – Europa B TBD – Europa B TBD – Europa B

Kandydaci
9z Team Complexity Gaming Team Liquid TBD – Europa A
TBD – Europa A TBD – Europa B TBD – Azja TBD – Azja

PGL Major Antwerp 2022 odbędzie się między 9 a 22 maja. Podczas turnieju uczestnicy rywalizować będą o łączną pulę w wysokości 1 miliona dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano połowę tej sumy.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Harpoon Team ESCA Gaming Ultraliga

ESCA z sensacyjną wygraną w EUM! Wicemistrz Ultraligi pokonuje Fnatic TQ po comebacku

Team ESCA Gaming 1:0 Fnatic TQ HeSSZero Gnar Oscarinin Camille xeonerr Jarvan IV MAXI Volibear Mrozku...