STS
fot. Ultraliga/Paweł Bastrzyk i AGO ROGUE

Słodko-gorzki pierwszy tydzień EU Masters dla drużyn z Ultraligi

Czwarty dzień fazy grupowej European Masters 2022 Spring zakończony. Dziś odbyło się ostatnich sześć spotkań w ramach pierwszej połowy tego etapu zmagań – przed nami kilka dni przerwy, a gdy rozgrywki wrócą, wszystkie drużyny przystąpią do meczów rewanżowych. Zanim to nastąpi, podsumujmy, co wydarzyło się dziś oraz zerknijmy, jak wygląda aktualnie sytuacja w każdym ze zbiorów.

AGO ROGUE na plus, ESCA na minus

W przypadku obu drużyn z Ultraligi, w nieco lepszej pozycji przed rundą rewanżową znajduje się AGO ROGUE, które wygrało dwa z trzech zaplanowanych starć i w kontekście awansu do play-offów mistrzowie Ultraligi są bliżej niż dalej. Dziś formacja Damiana „Luckera” Konefała pokonała Eintracht Spandau w bezpośredniej walce o drugą lokatę w grupie A. Stawce dalej przewodzi Vitality.Bee Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego, które dziś zwyciężyło Crveną zvezdę Esports, pogrążając podopiecznych serbskiego klubu sportowego na najniższej pozycji w swoim zbiorze i znacznie utrudniając CZV walkę o czołową ósemkę.

Jeśli natomiast chodzi o Team ESCA Gaming, czyli drugiego z reprezentantów Ultraligi, tu sytuacja nie jest aż tak różowa. Przed startem dzisiejszych meczów bilans wygranych ESCI wynosił 1-1, ale dziś ten uległ pogorszeniu, do czego przyczyniło się Bifrost. Wygrana ekipy Adriana „Odiego11” Kruka dała jej pierwszą lokatę w grupie C, którą aktualnie współdzieli z Fnatic TQ. ESCA natomiast musi liczyć na lepszy występ w drugim tygodniu zmagań – obecnie znajduje się na trzeciej pozycji w tabeli ex aequo z Teamem BDS Academy.

Jak sytuacja pozostałych Polaków?

Jeśli chodzi o resztę naszych rodaków, tu również dobre wiadomości mieszają się z tymi złymi. Wspomnieliśmy już o niezwyciężonym Jactrollu i jego VIT.B, ale w świetnej pozycji znajduje się też X7 Esports, gdzie analitykiem jest Piotr „Devilpiotr” Zaborowski. Mistrzowie NLC znajdują się na pierwszym miejscu w grupie B z czystym kontem. Gorzej idzie GamerLegion z Tomaszem „Eścikiem” Skwarczyńskim na pokładzie, które po dzisiejszej porażce z Karmine Corp legitymuje się bilansem 1-2, wyprzedzając tylko Team Phantasma.

W grupie C rozpatrzyliśmy już w większości sytuację, aczkolwiek warto przywołać raz jeszcze Team BDS Academy, gdzie znajdziemy Tobiasza „Agresivoo” Cibę oraz Roberta „Erdote” Nowaka. Po dzisiejszej porażce z Fnatic TQ zespół Polaków okupuje dolną część zestawienia i musi poradzić sobie lepiej w meczach rewanżowych, aby liczyć na awans. Grupa D z kolei została połowicznie rozstrzygnięta już wczoraj, a jedynego gracza znad Wisły w tym zbiorze znajdziemy w Unicorns of Love Sexy Edition, którego barwy reprezentuje Marcin „iBo” Lebuda. Drużyna polskiego toplanera wczoraj przegrała z LDLC OL w meczu o pierwszą lokatę, przez co znajduje się na drugiej pozycji, ale i tak jest w dobrym położeniu przed meczami rewanżowymi.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów European Masters 2022 Spring:

17 kwietnia
17:00 Eintracht Spandau 0:1 AGO ROGUE AGO ROGUE BO1
18:00 X7 Esports 1:0 Team Phantasma BO1
19:00 Team ESCA Gaming 0:1 Bifrost BO1
20:00 Vitality.Bee Team Vitality 1:0 Crvena Zvezda Crvena zvezda Esports BO1
21:00 Karmine Corp 1:0 GamerLegion BO1
22:00 Fnatic TQ 1:0 Team BDS Academy BO1

Klasyfikacja każdej z grup na półmetku zmagań:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Team Vitality Vitality.Bee 3 3 0 1. X7 Esports 3 3 0
2. AGO ROGUE AGO ROGUE 3 2 1 2. Karmine Corp 3 2 1
3. Eintracht Spandau 3 1 2 3. GamerLegion 3 1 2
4. Crvena Zvezda Crvena zvezda Esports 3 0 3 4. Team Phantasma 3 0 3
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Bifrost 3 2 1 1. LDLC OL 3 3 0
1. Fnatic TQ 3 2 1 2. UOL Sexy Edition 3 2 1
3. Team BDS Academy 3 1 2 3. BISONS ECLUB 3 1 2
3. Team ESCA Gaming 3 1 2 4. Atleta Esport 3 0 3

Przed nami cztery dni przerwy. Kolejne mecze zostaną rozegrane w czwartek 21 kwietnia, a jako pierwsze do walki przystąpią formacje z grupy D. W czwartek również dowiemy się, które drużyny zapewnią sobie miejsce w ćwierćfinale, a które będą musiały pożegnać się z zawodami na tym etapie. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących EU Masters 2022 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Crownshot, SK Gaming, LEC 2020

Zaczynamy czwarty dzień European Masters

AGO ROGUE walczy o drugie miejsce w tabeli Ultraligowa formacja mierzy się dzisiaj z niemieckim zespołem Eintracht Spandau. Wicemistrzowie Niemiec we...