ENCE 16 : 11
(Mirage)
Team Spirit

ENCE niewątpliwie przystępowało do tego pojedynku jako faworyt. Rozpoczęli oni jednak z lekką zadyszką, bo rundę pistoletową zgarnęło na swoje konto Spirit. Olek "hades" Miśkiewicz i spółka potrzebowali kilku minut, aby dobrze wejść w mecz. Przełamanie nastąpiło w piątej rundzie, gdzie Paweł "dycha" Dycha oraz Lotan "Spinx" Giladi świetnie zatrzymali atak rywali na bombsite A. Chwilę później role się odwróciły i to Rosjanie cieszyli się z kolejnego punktu. Tu jednak nastąpił punkt zwrotny tego meczu, gdyż z czteropunktowego prowadzenia mieliśmy remis 5:5. Ośmiornice nie zamierzały się zatrzymywać i dobrą grę przełożyły na kolejne rundy, zdobywając ich łącznie aż 9 z rzędu. Do przerwy ENCE prowadziło rezultatem 10:5.

Po zmianie stron kapitalną pistoletówkę rozegrał Pavle "Maden" Bošković, zdobywając cztery zabójstwa. Wydawało się, że ENCE ma już ten mecz pod kontrolą. Po wygraniu rundy ekonomicznej wynik 13:5 wskazywał na szybkie zakończenie tego spotkania. Nic bardziej mylnego – Team Spirit znalazł sposób na przełamanie dobrej serii Ośmiornic, wygrywając cztery kolejne starcia. Rozpoczęło się nerwowe przeciąganie liny pomiędzy obiema ekipami. Dycha po udanym wejściu na bombsite B zapewnił swojej drużynie 14. punkt. Kolejne dwie odsłony wpadły na konto rosyjskiej formacji i wydawało się, że za chwile wyrówna ona wynik meczu. Jednak dwa szybkie ataki w 26. i w 27. rundzie pozwoliły ENCE domknąć całe spotkanie rezultatem 16:11. Zresztą to nie koniec dzisiejszych zmagań Ośmiornic, bo o 19:45 czeka ich jeszcze mecz drugiej rundy przeciwko Astralis.


Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat grupy B europejskiego Regional Major Rankings 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.