STS
warzone sezon 3
fot. Activision

Sezon trzeci już w Warzone. Wielka rewolucja w karabinach snajperskich

Dziś oficjalnie rozpoczął się sezon trzeci Call of Duty: Warzone. Choć Raven Software już kilka dni temu uchyliło graczom rąbka tajemnicy co do nadchodzących zmian, dopiero teraz poznaliśmy ich pełną listę. Jest na niej m.in. ogromna zmiana w działaniu karabinów snajperskich i wyborowych.

O tym, co miała przynieść aktualizacja Warzone, częściowo pisaliśmy już kilka dni temu. Twórcy ujawnili wtedy cztery nowe bronie: M1916, Nikitę AVT, Młot oraz H4 Blixen. Przedstawiono koncepty przeróbek fragmentów Caldery oraz nowy gułag. Dowiedzieliśmy się także o nadchodzącym evencie o nazwie Operation Monarch, który wystartuje już 11 maja. Jej głównymi bohaterami będą postacie znane z kina, czyli Godzilla oraz Kong.

Kontrakty

W sezonie trzecim czeka nas mała modernizacja kontraktów. Most Wanted będzie nieco łatwiejszy do wykonania. Eliminacja przeciwnika podczas jego trwania zmniejszy czas o 20 sekund, a otwarcie skrzynki o 5 sekund. Dodatkowo pozostali gracze nie będą mogli już oznaczyć celu przedstawionego w formie korony na mapie. Pozycja graczy oznaczonych jako Bounty, czyli Zlecenie, będzie aktualizowała się częściej. Ma to ułatwić napastnikom ustalić, czy przeciwnicy poruszają się pieszo czy przy użyciu jakiegoś czterokołowca lub helikoptera. Deweloperzy dodali także nowy kontrakt o nazwie Sabotage. Gracze, którzy się na niego zdecydują, będą musieli zniszczyć losowo wybrany pojazd, a w nagrodę otrzymają Opancerzoną Ciężarówkę. Czeka nas więc nowy element podczas rozgrywki.

Snajperki i nie tylko

Zmiany wśród broni są spore, a to głównie za sprawą przerobienia systemu działania karabinów snajperskich oraz wyborowych. Od teraz część z nich będzie zabijała wroga jednym strzałem w głowę tylko w określonym zasięgu. Na tej liście znajdują się:

  • Kar98k (Modern Warfare)
  • SP-R 208
  • Pelington 703
  • Swiss K31
  • Type 99
  • Kar98k (Vanguard)

Oznacza to, że gra będzie premiować granie cięższymi snajperkami. Celem tych zmian jest usprawnienie balansu oraz przywrócenie pozostałych broni do łask. Dodatkowo pojawiły się wzmocnienia i osłabienia dla innych karabinów. Zbuffowane zostały m.in. STG44, Volkssturmgewehr i Whitley. Nerfy z kolei trafiły Vargo 52, Brena, Owen Guna, Type 100 oraz MP40. Lekkie modyfikacje przeszła Armaguerra 43, czyli pistolet maszynowy, który został dodany do gry w zeszłym sezonie.

Pozostałe

Pojawiła się możliwość otrzymania Atutów ze skrzynek, lecz ich częstotliwość będzie niewielka. Na Calderze dostępny będzie tryb Iron Trials. Co więcej, deweloperzy zapowiedzieli Strefy Łupu o Wysokiej Wartości, które zostaną dodane w okolicy połowy sezonu. Jak co aktualizację, usprawniono działanie kilku elementów rozgrywki, m.in. Maski Gazowe oraz naprawiono kolejne błędy.

Niestety najnowszy patch do Warzone jest bardzo duży, a co za tym idzie, wymaga wiele miejsca na dysku. Dla PlayStation będzie to 43,2 GB, dla Xboxa 40,9 GB, a dla komputerów 38,3 GB (98,3 GB w przypadku posiadania CoD: Modern Warfare). Pełną listę zmian można znaleźć pod tym adresem.

 

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Lucker AGO ROGUE

Największe zaskoczenia fazy zasadniczej European Masters

AGO ROGUE z awansem mimo gracza zastępczego Wchodząc w ten etap turnieju, mistrz Ultraligi był stawiany przez zagranicznych ekspertów jako underdog....