Hiszpania wraca do domu

Choć przed startem turnieju Fnatic TQ przedstawiane było jako jedna z najgroźniejszych drużyn, musiała ona pożegnać się z turniejem już na etapie ćwierćfinałów. W żadnym z meczów w serii przeciwko Vitality.Bee zawodnicy hiszpańskiej drużyny nie byli w stanie zbudować sobie realnej przewagi, a Pszczoły dobrze to wykorzystały. Spotkanie zakończyło się szybkim wynikiem 3:0 dla ekipy polskiego wspierającego i dało jej awans do półfinału.

Wczorajsza porażka Fnatic TQ oznacza, że wszystkie zespoły z LVP Superligi zakończyły swoje zmagania w turnieju. Barça eSports odpadła na samym początku EU Masters, bo w play-inach, a BISONS ECLUB zajął trzecie miejsce w grupie D w fazie zasadniczej, co nie dało mu awansu. Tak więc można uznać, że predykcje sprzed startu turnieju, w których najczęściej stawiano Hiszpanię tuż obok Francji, nie sprawdziły się. W podobnej sytuacji znalazły się Prime League oraz NLC, które również straciły już swoje drużyny.

Francusko-polska batalia

A zatem na polu bitwy pozostały już zespoły jedynie z dwóch regionów. Francja ma aż trzech reprezentantów: LDLC OL, Karmine Corp oraz Vitality.Bee. Pod flagą Polski natomiast nadal walczy AGO ROGUE. Akademii Łotrzyków już jutro o godzinie 17 przyjdzie się zmierzyć z ekipą Jérémy'ego "Eiki" Valdenaire'a o awans do wielkiego finału. Drugie ze spotkań półfinałowych, w którym zmierzą się KCORP oraz VITB odbędzie się w środę.

Harmonogram spotkań półfinałowych EU Masters:

3 maja
17:00 LDLC OL vs AGO ROGUE AGO ROGUE BO5
4 maja
17:00 Karmine Corp vs Team Vitality Vitality.Bee BO5

Po więcej informacji dotyczących EU Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: