Rekkles kontra Jactroll

Akademia Pszczół jak na razie radzi sobie świetnie na EU Masters. Jactroll i spółka przegrali na razie tylko dwie gry na przestrzeni całego turnieju. Jedną oddali na etapie play-in, a drugą w fazie grupowej. Ćwierćfinał z Fnatic TQ francuska formacja wygrała natomiast w przebojowym stylu, pokonując rywala wynikiem 3:0. Nikt już więc nie powinien mieć najmniejszych wątpliwości, że Vitality.Bee przybyło na ten turniej zdeterminowane i głodne zwycięstwa. Teraz przed tą drużyną stoi zupełnie nowe wyzwanie, które powinno być jednak trochę znajome.

Drugim półfinalistą, którego zobaczymy dzisiaj na Summoner's Rifcie, jest bowiem Karmine Corp. Martin "Rekkles" Larsson wraz z kolegami mogą się pochwalić równie dobrą formą, co ich przeciwnicy. Faza play-in minęła im bez żadnej porażki, a w etapie grupowym KC oddało zaledwie jedną mapę. W ćwierćfinałowym starciu z Unicorns Of Love Sexy Edition ekipa najpopularniejszego strzelca w Europie triumfowała z rezultatem 3:1. I chociaż seria była niezwykle ciekawa, nie dało się ukryć, że Karmine Corp zasługuje bardziej na miejsce w najlepszej czwórce.

Faworyta nie ma

Relacje Vitality.Bee oraz Karmine Corp w tym sezonie są nikłe. Mimo tego, że rywalizują w tej samej lidze francuskiej, oba zespoły spotkały się ze sobą tylko dwa razy. Oba mecze rozgrywały się na dodatek w formacie BO1. Mało tego, w 2022 nikt nie jest zdecydowanie lepszą drużyną, ponieważ bezpośredni bilans między nimi wynosi 1:1. Co prawda można dywagować nad tym, że przecież KC zarówno w sezonie zasadniczym, jak i w play-offach zaszło dalej od Pszczół... ale to nie wiele wyjaśnia w kwestii bezpośrednich potyczek. W skrócie: nie wiadomo, kto awansuje dzisiaj do finału.

Oczywiście dla polskiej społeczności nie powinno tutaj być dylematu co do tego, komu kibicować. Po jednej stronie mamy przecież swojego rodaka, który niejednokrotnie już udowadniał nam, że potrafi rywalizować z najlepszymi. Przypomnijmy, że Jactroll jest niesamowicie doświadczonym zawodnikiem i pokazywał się na najważniejszych turniejach w League of Legends. Z pewnością najwięcej osób kojarzy go z jego okresu gry właśnie w Vitality w EU LCS, gdzie zdobył trzecie miejsce i zakwalifikował się też na Worlds 2018. Po drugiej stronie też nie brakuje doświadczonych zawodników, gdyż Rekkles jest prawdopodobnie najbardziej znanym i utytułowanym strzelcem europejskiej sceny.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w ramach European Masters:

4 maja
17:00 Karmine Corp vs Team Vitality Vitality.Bee BO5

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00, a obejrzeć go będzie można na głównym kanale Polsat Games na Twitch.tv. Po więcej informacji dotyczących EU Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: