STS
Marix Sprout RMR 2022
fot. PGL/João Ferreira

Mistrzostwo i rozstanie. Marix opuszcza Sprout

Zaledwie cztery miesiące trwała przygoda Maxa „⁠Marix⁠a” Kugenera ze Sprout. Nastolatek z Luksemburga, co potwierdziła sama organizacja, za porozumieniem stron rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, chociaż nie wiadomo, co było przyczyną tak nagłej decyzji.

⁠Marix⁠ poza zespołem

Jest to tym bardziej zaskakujące, że zaledwie kilka dni temu Sprout mogło świętować szóste z rzędu mistrzostwo Niemiec. Co więcej, podczas lanowych finałów ESL Meisterschaft w Berlinie i finałowego spotkania z Cowaną Gaming Kugener był jedną z ważniejszych postaci w zespole i opuszczał serwer z 42 fragami na koncie. Można więc powiedzieć, że w dużej mierze przyczynił się on do wspomnianego sukcesu, który dał jego ekipie awans do fazy play-in Intel Extreme Masters Cologne 2022. Wcześniej 18-latek i jego koledzy wzięli także udział w ESL Pro League Season 15 oraz Regional Major Rankings, aczkolwiek tam nie udało im się już osiągnąć niczego znaczącego.

Czasami powinieneś zrobić krok wstecz, gdy jesteś na szczycie. Za porozumieniem stron Marix opuszcza nasz podstawowy skład ze skutkiem natychmiastowym. Bardzo doceniamy jego zaangażowanie i wysiłek, jakie był gotowy podjąć dla Sprout. Życzymy ci powodzenie, mistrzu, to była dla nas przyjemność – zapewnili przedstawiciele Sprout w oficjalnym oświadczeniu. Na ten moment nie wiadomo, kto zajmie zwolniony fotel. Niemniej jakiś czas temu profil German Cs Leaks na Twitterze donosił, że kandydatami do angażu w niemieckiej organizacji są bezrobotny obecnie Luka „emi” Vuković oraz związany z Nexus Gaming Laurentiu „lauNX” Tarlea.

W tej sytuacji skład Sprout prezentuje się następująco:

Timo „⁠Spiidi⁠” Richter
Fritz „⁠slaxz-⁠” Dietrich
Rasmus „⁠raalz⁠” Steensborg
Victor „⁠Staehr⁠” Staehr
Danny „⁠BERRY⁠” Krüger (trener)
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
kamyk Anonymo Mentos BeChallengers 2022

kamyk nowym zawodnikiem Rebels

Polak wraca na Półwysep Iberyjski Pierwsze miesiące 2022 roku 18-latek spędził pod banderą Anonymo Mentos, wraz z którym rywalizował w VALORANT Regio...