STS
reeker, mad lions
fot. Riot Games/Michał Konkol

Reeker opuszcza MAD Lions i dołącza do BDS Academy

Dziś oficjalnie została potwierdzona plotka sprzed kilku tygodni, zgodnie z którą MAD Lions opuszcza Steven „Reeker” Chen. W barwach hiszpańskiej organizacji zawodnik ten zadebiutował w League of Legends European Championship. Również dziś poznaliśmy nową drużynę Niemca.

Pierwsze doniesienia, jakoby Niemiec miał opuścić szeregi MAD Lions, pojawiły się w drugiej połowie kwietnia. Wkrótce też esportowy świat obiegły informacje dotyczące zespołów, które potencjalnie byłyby nim zainteresowane. Głownie padały wtedy nazwy dwóch drużyn: Team BDS Academy, walczące w Ligue Française de League of Legends, oraz KOI rozgrywające mecze w LVP Superlidze. Obecnie wiemy już, że to właśnie ta pierwsza z nich dokonała wykupu. Tym samym Reeker zastąpił Francisco José „Xico” Cruza Antunesa i w przyszłym splicie zagra u boku dwóch Polaków, Tobiasza „Agresivoo” Ciby i Roberta „Erdote” Nowaka.

Nisqy wraca do akcji?

Interesujące są również doniesienia na temat tego, kto miałby zastąpić Reekera na pozycji midlanera w MAD Lions. Zgodnie z wieloma źródłami ma to być Yasin „Nisqy” Dinçer. Zawodnik ten po nieudanych Worldsach 2021 nie znalazł drużyny, a jego miejsce w Fnatic zajął Marek „Humanoid” Brázda. Jeśli Riot wyrazi swoją zgodę i wszystkie te transfery dojdą do skutku, to tak będą wyglądały składy MAD Lions oraz Teamu BDS Academy:

İrfan Berk „Armut” Tükek
Javier „Elyoya” Prades Batalla
Yasin „Nisqy” Dinçer
William „UNF0RGIVEN” Nieminen
Norman „Kaiser” Kaiser

Team BDS Tobiasz „Agresivoo” Ciba
Théo „Sheo” Borile
Steven „Reeker” Chen
Juš „Crownshot” Marušič
Robert „Erdote” Nowak
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Marix Sprout RMR 2022

Mistrzostwo i rozstanie. Marix opuszcza Sprout

⁠Marix⁠ poza zespołem Jest to tym bardziej zaskakujące, że zaledwie kilka dni temu Sprout mogło świętować szóste z rzędu mistrzostwo Niemiec. Co więc...