STS
fot. BeChampions/Jeremi Śpiewak

baddyG nowym zawodnikiem Vitality!

Team Vitality w końcu skompletował swój skład VALORANTA. I, co istotne, nie zabrakło w nim polskiego akcentu. Jednym z nowych reprezentantów francuskiej organizacji został bowiem pozostający ostatnio bez stałego zatrudnienia Kamil „baddyG” Graniczka.

baddyG w zespole m.in. z mistrzem świata

20-latek na scenie VALORANTA obecny jest od półtora roku, ale mimo to zdążył zwiedzić już sporą liczbę ekip. Na swoim koncie ma on wszak występy m.in. pod banderą EXCEL ESPORTS, Teamu Finest czy też Alliance. Przełom marca i kwietnia tego roku spędził on zaś pod skrzydłami FPX, które zatrudniło go jako zmiennika w związku z niepewną sytuacją Kirilla „ANGE1A” Karasiowa. Polak regularnie dostawał zresztą szansę na to, by pokazać swoje umiejętności i przyczynił się do tego, że Feniksy wygrały VALORANT Champions Tour Challengers w regionie EMEA. To dało drużynie awans na VALORANT Masters na Islandii, ale ostatecznie z powodu problemów kadrowych nie zdołała ona tam pojechać. Sam Polak krótko po tym rozczarowaniu opuścił organizację i zaczął szukać nowego pracodawcy.

Teraz będzie miał on szansę, by występować m.in. u boku ubiegłorocznego mistrza świata, czyli Santeriego „BONECOLDA” Sassiego. 23-latek jeszcze do niedawna był klubowym kolegą Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta w Acend, ale słaby początek sezonu 2022 sprawił, że organizacja podziękowała mu za jego usługi. Nieco inaczej wyglądała sytuacja innego nowego nabytku, Joony „H1bera” Parviainena. Ten do niedawna nominalnie związany był z KOI, ale na finały pierwszego etapu VCT w Reykjavíku udał się jako gracz Fnatic, które zdecydowało się go wypożyczyć. To pozwoliło zasmakować Finowi gry na wyższym poziomie, której szukać będzie także w Vitality. Ostatnie miejsca zajęli z kolei niedoświadczony Nathan „nataNk” Bocqueho oraz Jokūbas „ceNder” Labutis, który jako jedyny członek poprzedniego składu zachował swoje miejsce w TV.

W tej sytuacji skład Teamu Vitality prezentuje się następująco:

Jokūbas „ceNder” Labutis
Santeri „BONECOLD” Sassi
Kamil „baddyG” Graniczka
Joona „H1ber” Parviainen
Nathan „nataNk” Bocqueho
Tanishq „Tanizhq” Sabharwal (trener)
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
snatchie Wisła Games IEM Katowice 2022

ESL MP: Wisła All iN! Games Kraków vs Anonymo Esports – statystyki graczy

Wisła All iN! Games Kraków 2:0 Anonymo Esports – Ancient 16:14, Nuke 19:17 Gracz Bilans K/D Ratio Ancient Nuke Dust2 Łącznie...