STS
Selfmade, Vitality, LEC
fot. Riot Games/Michał Konkol

Selfmade na ławce? Vitality ma zastąpić go mistrzem świata z 2017 roku

Szykują się zmiany w dywizji League of Legends Teamu Vitality. Nie są to jednak roszady, z których kibice polskiej sceny LoL-a mogą być zadowoleni. Najwyraźniej Pszczoły mają zamiar posadzić na ławce swojego dotychczasowego leśnika, jakim jest Oskar „Selfmade” Boderek.

Selfmade na ławce?

Nie jest to jednak jeszcze oficjalna informacja. Jako pierwszy o potencjalnej zmianie poinformował Yohan Markov z portalu jaxon.gg. Według jego źródeł Selfmade miałby wylądować na ławce rezerwowych, a miejsce naszego rodaka miałby zająć Kang „Haru” Min-seung, który dotychczas reprezentował barwy X7 Esports. Jego imię może być znane szerszej publice także z innych wojaży, już nieco mniej europejskich. Dżungler ten jest przecież mistrzem świata z 2017 roku, kiedy to wraz z Samsung Galaxy podniósł puchar Przywoływacza. Od tamtego momentu był częścią takich organizacji jak Gen.G, SK Telecom T1 czy też Hanwha Life. W grudniu 2021 roku dołączył natomiast do brytyjskiego X7. Tam we współpracy m.in. z polskim analitykiem Piotrem „Devilpiotrem” Zaborowskim sięgnął po mistrzostwo NLC.

Co do Vitality, nie jest to chyba niespodzianką, że włodarze formacji zapragnęli wprowadzić zmiany. Skład okrzyknięty mianem superdrużyny okazał się rozczarowaniem. Nie można chyba tego inaczej nazwać, kiedy talenty takie jak Luka „Perkz” Perković, Barney „Alphari” Morris czy też dwukrotny mistrz League of Legends European Championship Matyáš „Carzzy” Orság ledwo kwalifikują się do play-offów. Tam Pszczołom też nie poszło najlepiej, ponieważ ekipa ta pożegnała się z turniejem już w drugiej rundzie. Elementem łagodzącym jest na pewno fakt, że VIT przegrało wówczas z przyszłym mistrzem LEC, czyli G2. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno organizacja, jak i jej fani oczekiwali czegoś więcej od tak nośnych nazwisk. W tym wypadku poszkodowanym może okazać się właśnie Selfmade.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL MP: Illuminar Gaming vs HONORIS – statystyki graczy

Illuminar Gaming 2:0 HONORIS – Nuke 16:8, Mirage 16:10 Gracz Bilans K/D Ratio Nuke Mirage Ancient Łącznie morelz...