STS
Illuminar Gaming ESL Mistrzostwa Polski 2022
fot. ESL/Adam Łakomy

Wisła nie obroni tytułu. Illuminar Gaming wygrywa ESL Mistrzostwa Polski!

Mamy nowego mistrza Polski! Wisła All iN! Games Kraków nie zdołała obronić zdobytego pod koniec ubiegłego roku tytułu i w wielkim finale ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2022 uległa Illuminar Gaming wynikiem 0:2! A to oznacza, że to właśnie IHG zobaczymy podczas nadchodzącego ESL Pro League Conference Season 16!

Wisła Games 0 : 2 Illuminar Gaming
Nuke 13:16 Inferno 14:16  Ancient 

Finałowe spotkanie lepiej zaczęło się dla Illuminar, które zgarnęło nie tylko pistoletówkę, ale i dwie następujące po niej rundy. Dopiero przy wyniku 0:3 Wisła zdołała zgromadzić odpowiednie fundusze i podjąć rzuconą przez rywali rękawicę. I faktycznie obrońcy tytułu podjęli ją, odrabiając wszelkie straty. Potem co prawda to IHG punktowało częściej, ale Wiślacy i tak utrzymywali kontakt z przeciwną piątką, dzięki czemu tuż przed przerwą tracili do niej zaledwie trzy oczka. To była więc idealna pozycja, by po przejściu do obrony szybko doprowadzić do remisu. Problem w tym, że podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego w ogóle z tej szansy nie skorzystali. Zamiast tego to Illuminar ponownie pokazało się lepsze w strzelaniu z pistoletów, ponownie zyskując przewagę finansową. Tak więc nim się obejrzeliśmy tablica wyników wskazywała już 14:6 na korzyść zawodników Piotra „nawrota” Nawrockiego! Ale to nie był jeszcze koniec, bo Wisła miała jeszcze dość sił, by zdobyć się na ostatni zryw. W kolejnych minutach mistrzowie Polski zgarnęli aż siedem punktów z rzędu i zbliżyli się do oponentów na odległość zaledwie jednego oczka! Zapach dogrywki wyraźnie unosił się w powietrzu, niemniej ostatecznie nie była ona potrzebna, bo ostatnie słowo należało do IHG. To właśnie ta ekipa, napędzana przez Tomasza „phr-a” Wójcika, zatriumfowała 16:13!


Odwiedź naszą relację i dowiedz się więcej o ESL Mistrzostwach Polski


Wobec tego Wisła musiała szukać swojej szansy na wybranym przez przeciwników Inferno. Ale ponownie to Illuminar wystartowało w lepszym stylu, trzeci raz z rzędu zgarniając pistoletówkę. Niemniej były to tylko miłe złego początki, bo po kilkunastu minutach Biała Gwiazda zdołała wreszcie się pozbierać. A gdy to nastąpiło, gracze krakowskiego klubu przypomnieli sobie, jak się gra. Przodował w tym szczególnie Grzegorz „jedqr” Jędras, który skrzętnie korzystał z faktu, iż jego ekipa grała w obronie i mogła przygotować się na kolejne wejścia IHG. W efekcie mistrzowie Polski na długo objęli władzę nad serwerem i kontrolowali go aż do końca pierwszej połowę, na którą schodzili przy wyniku 9:6. A po chwili udało im się w końcu wygrać rundę na pistolety! Chyba nikt nie mógł spodziewać się, że aż tak utrudni to życie Wiślakom! A jednak – wszystko dlatego, że przegrali oni force’a IHG, co zrujnowało ich ekonomię. Z kolei podopieczni nawrota nie mieli zamiaru oglądać się na rywali i zaczęli krok po kroku powiększać swój dorobek, kolejny już raz przybliżając się do upragnionego zwycięstwa. Gdy sytuacja wyglądała już niemal tragicznie, sygnał do ataku starał się dać jeszcze Grzegorz „SZPERO” Dziamałek, ale był to tylko łabędzi śpiew Wisły, bo ta niespodziewanie przegrała rzutem na taśmę w momencie, gdy Illuminar nie miało nawet pełnego wyposażenia!

Końcowa klasyfikacja ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2022:

1. Illuminar Gaming 50 000 zł
2. Wisła All iN! Games Kraków 25 000 zł
3-4. Anonymo Esports, HONORIS 12 500 zł
5-6. Forsaken, MAD DOG’S PACT
7-8. GameAgents, x-kom AGO
9-10. Impression, Ungentium
11-12. Team ESCA Gaming, ThunderFlash
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Xiaohu, Wei, Royal Never Give Up (RNG), Worlds 2021

Dwóch faworytów i dwóch przeciętniaków. Tak wygląda grupa B na MSI

Turcja zdominowana, ale co dalej? Na początek porozmawiamy nieco na temat tegorocznych przedstawicieli Turkish Championship League, czyli İstanbul Wi...