STS
valde OG RMR 2022
fot. PGL/João Ferreira

OG czekają zmiany? Dwóch graczy może wylądować na ławce rezerwowych

OG na scenie Counter-Strike’a obecne jest już od ponad dwóch lat. Nigdy dotąd jednak organizacji nie udało się awansować na najważniejszą imprezę, czyli na Majora. Dotychczas jej podopieczni mieli ku temu dwie okazje, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Niewykluczone więc, że kolejne rozczarowanie pociągnie za sobą drastyczne konsekwencje.

OG pożegna się z Duńczykami?

A przynajmniej tak twierdzi Guillaume „neL” Canelo z serwisu 1pv. Według informacji francuskiego dziennikarza włodarze OG postanowili, że zespół potrzebuje odświeżenia. W związku z tym na ławce rezerwowych mają wylądować dwaj Duńczycy, Valdemar „⁠valde⁠” Vangså oraz Nikolaj „⁠niko⁠” Kristensen. W przypadku valde już kilka miesięcy temu sporo mówiło się o jego potencjalnym odejściu, tym bardziej że zainteresowanie jego usługami mieli wyrażać budujący nowy skład Evil Geniuses. Wówczas do niczego nie doszło, a 26-latek pozostał w dotychczasowej ekipie. Mimo to po ewentualnym przesunięciu na rezerwę nie powinien mieć on problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy, bo mimo przeciętnego okresu wciąż posiada mocną markę. O wiele gorzej pod tym względem prezentuje się sytuacja niko, bo akurat on zaliczył już nieudane epizody w Heroic czy North, tak więc może się okazać, że żadna wyżej notowana formacja nie da mu już szansy.

Tak czy inaczej, jeżeli do powyższych zmian faktycznie dojdzie, to w składzie OG pozostanie już tylko jeden jego oryginalny członek, czyli Mateusz „mantuu” Wilczewski, którego zaangażowano pod koniec 2019 roku. Z kolei Shahar „flameZ” Shushan dołączył do zespołu w kwietniu 2021 roku, podczas gdy Nemanja „nexa” Isaković został zatrudniony zaledwie cztery miesiące temu. Niemniej tak duże przetasowania nie dziwią, bo w gruncie rzeczy przez dwa i pół roku międzynarodowa formacja nie osiągnęła oczekiwanych sukcesów. I nie chodzi tutaj nawet o brak awansu na Majora, bo w jej gablocie generalnie brakuje pucharów. Wystarczy wspomnieć, że największymi osiągnięciami podopiecznych Caspera „ruggah” Due pozostają wicemistrzowskie tytuły Flashpoint Season 2 oraz Intel Extreme Masters Summer 2021.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład OG będzie wyglądać tak:

Mateusz „mantuu” Wilczewski
Shahar „flameZ” Shushan
Nemanja „nexa” Isaković
Casper „⁠ruggah⁠” Due (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
EA Sports FC

EA Sports i FIFA oficjalnie kończą współpracę. Nowa nazwa piłkarskiej serii

FIFA po raz ostatni od EA – Nowa era rozpocznie się w lipcu 2023 – ale zanim to się stanie, w tym roku EA SPORTS dostarczy najlepszą grę w historii s...