STS
Inspired, Evil Geniuses, MSI 2022
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Inspired przed szansą na rewanż. Co czeka nas drugiego dnia MSI?

Przed nami drugi dzień rywalizacji w Mid-Season Invitational 2022. Tym razem czekają nas bezpośrednie starcia pomiędzy ekipami, które nie miały jeszcze okazji ze sobą zagrać. No, może poza jednym, bardzo ważnym wyjątkiem. Rozgrywki rozpoczną się bowiem od rewanżu pomiędzy G2 Esports oraz Evil Geniuses.

Inspired i spółka z rewanżem?

A atmosfera wokół tej rywalizacji robi się coraz bardziej gorąca. Za nami dopiero jedno spotkanie między mistrzami Europy i Ameryki Północnej, a już wydawałoby się, że zagadka jest rozwiązana. Stary Kontynent nadal jest lepszy od zachodnich rywali. Czyżby? Kacper „Inspired” Słoma wraz z kolegami mają jeszcze kilka szans na to, by udowodnić niedowiarkom swoją siłę. Jedna z nich rozpocznie się już o godzinie 10:00 i będzie to najprawdopodobniej najciekawszy mecz tego dnia. Dla ekipy Marcina „Jankosa” Jankowskiego także jedyny i może on znacznie przybliżyć ją do awansu. Przypomnijmy, że wczoraj G2 schodziło ze sceny z dwoma zwycięstwami.

Zaraz potem reprezentanci League of Legends Championship Series podejmą ORDER. To kluczowy pojedynek dla zespołu Polaka, ponieważ w wypadku jednostronnych wyników na korzyść G2 Esports tylko zwycięstwa na formację z Australii i Oceanii dadzą EG awans do następnego etapu. I chociaż najprawdopodobniej to właśnie Inspired i spółka będą tutaj faworytami, to ORDER pokazało wczoraj niezłą wolę walki i z pewnością nie podda się ot tak.

Następnie DetonatioN FocusMe zmierzy się z Saigon Buffalo. Drużyna z Japonii ma już na koncie jedno oczko i jak na razie wygląda na solidnego pretendenta do zajęcia drugiej lokaty w grupie. Wietnamczycy mają przed sobą trudne zadanie, ale na pewno nie pozostają bez szans. Wczorajszy pojedynek z T1 chyba i tak spisywali na straty, tak więc teraz mogą przystąpić do walki o awans.

Trudna sytuacja PSG

Czwartym pojedynkiem tego dnia będzie starcie T1 oraz Teamu Aze. Chyba nikt nie przewiduje tutaj innego wyniku niż pewne zwycięstwo mistrzów Korei. Ci są przecież faworytami do wygrania całego MSI, a AZE pierwszego dnia poległo z DetonatioN FocusMe. Porażka w tym wypadku byłaby naprawdę dużym zaskoczeniem i pokazaniem słabości ze strony Lee „Fakera” Sang-hyeoka i spółki.

Na koniec czekają nas spotkania w grupie B. Tam İstanbul Wildcats powalczy z RED Canids. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju można byłoby mówić, że to starcie o trzecie miejsce w zbiorze. Brazylijczycy zszokowali jednak wszystkich i postawili się faworyzowanemu PSG Talon. Zwycięstwo z ekipą Turcji stawiałoby ich w jeszcze lepszej sytuacji i dałoby ogromne nadzieje na wyjście z tej trudnej grupy.

O godzinie 15:00 dzień rozgrywek zakończy się meczem pomiędzy Royal Never Give Up oraz PSG Talon. Jak już wspomnieliśmy wyżej, ekipa z Pacific Championship Series nie stanęła wczoraj na wysokości zadania. Teraz będzie jeszcze trudniej zapewnić sobie awans, a potencjalna niespodzianka przeciwko chińskiej formacji może zrekompensować tę wpadkę. Łatwiej jednak to powiedzieć, niż zrobić. RNG ma chrapkę na obronę tytułu i nie ma zamiaru oddawać żadnych punktów za darmo.

Harmonogram drugiego dnia MSI 2022:

11 maja
10:00 Evil Geniuses vs G2 Esports BO1
11:00 ORDER vs Evil Geniuses BO1
12:00 DetonatioN FocusMe vs Saigon Buffalo BO1
13:00 Team Aze vs T1 BO1
14:00 RED Kalunga vs İstanbul Wildcats BO1
15:00 PSG Talon vs Royal Never Give Up BO1

Po więcej informacji dotyczących MSI 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
JACKZ G2 Esports PGL Major Antwerp 2022

PGL Major: ENCE vs G2 Esports – statystyki graczy

Niestety, statystyki z tego spotkania dobitnie pokazują, iż nie był to dzień rodzimego snajpera. Na wszystkich trzech mapach hades zanotował tylko 28...