STS
jankos, g2, msi
fot. Riot Games/Jianhua Chen

G2 nadal dominuje w grupie C. Kolejne zwycięstwo ekipy Jankosa na MSI

Dziś zawodnicy G2 Esports stoczyli swój czwarty pojedynek w ramach grupy C podczas Mid-Season Invitational 2022. Tym razem ich przeciwnikiem ponownie było australijskie ORDER. Europejski zespół po raz kolejny pokazał swoją dominację i w zdecydowany sposób wygrał spotkanie.

G2 Esports
1:0 ORDER
Broken Blade
Gnar
BioPanther
Tryndamere
Jankos
Wukong
Kevy
Evelynn
caPs
LeBlanc
Kisee
Zed
Flakked
Zeri
Puma
Jhin
Targamas
Renata Glasc
Corporal
Nautilus

Zadaniem Marcina „Jankosa” Jankowskiego w tym meczu było utrudnienie wczesnego etapu gry Shane’owi „Kevy’emu” Allenowi, który postanowił wybrać charakterystyczną dla niego Evelynn. Dlatego już w trzeciej minucie polski leśnik udał się do dżungli przeciwnika, gdzie z pomocą Rasmusa „caPsa” Winthera udało mu się przelać pierwszą krew na Australijczyku. Dało mu to sporą przewagę, którą następnie bez dwóch zdań wykorzystał. Pojawiał się on we wszystkich częściach mapy, wspomagając swoich sojuszników i pomagając im zdobywać setki sztuk złota.

Dominacja Samurajów

Po dziesiątej minucie Samuraje przejęli Herolda i z jego pomocą zburzyli pierwszą wieżę na górnej alei. Różnica w złocie wyniosła wtedy około sześciu tysięcy. W kontrolowany sposób europejscy gracze z minuty na minutę ją powiększali. ORDER jednak nieco się obudziło, bo drużynie tej udało się zdobyć kilka eliminacji na osamotnionych przeciwnikach. W 21. minucie niespodziewanie zawodnicy G2 z drugim Heroldem wdarli się do bazy ORD i zniszczyli pierwszy inhibitor.

Chwilę później G2 wygrało walkę drużynową, po czym ruszyło w stronę Barona, którego przejęło bez większych problemów. Zaraz po tym doszło do ostatecznego natarcia. Jankos i spółka pobiegli dolną alejką, gdzie przeciwnicy nie byli w stanie stawić im oporu. Nexus wybuchł, a ekipa z Europy zyskała czwarte zwycięstwo w turnieju.

Już zaraz przeniesiemy się do grupy B, gdzie o swoje pierwsze zwycięstwo PSG Talon zawalczy z İstanbul Wildcats. Natomiast w celu śledzenia dalszych losów Jankosa zapraszamy przed odbiorniki w sobotę. Będziemy wtedy świadkami m.in. dwóch spotkań pomiędzy zespołami polskich dżunglerów. Po więcej informacji dotyczących Mid-Season Invitational 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

 

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
shox Team Liquid PGL Major Antwerp 2022

Trzy bilety do drugiej fazy Majora czekają. Kto je zgarnie?

Sześć drużyn i trzy miejsca w Fazie Nowych Legend Niewątpliwym hitem tej serii starć będzie pojedynek pomiędzy Astralis a Teamem Liquid. Swego czasu...