STS
luckeRRR musashi BIG
fot. BIG

luckeRRR i musashi uzupełniają skład BIG w VALORANCIE

Plotki, które krążyły po sieci od jakiegoś czasu, wreszcie znalazły swoje potwierdzenie. BIG oficjalnie zaprezentowało bowiem dwa nowe nabytki, które przed drugim etapem VALORANT Champions Tour 2022 wzmocniły szeregi niemieckiej organizacji.

BIG znowu w komplecie

Ostatecznie postawiono na Nielsa „luckeRRRA” Jasieka oraz Alessio „musashiego” Xhaferiego. Ten pierwszy w przeszłości był już przez pewien czas związany z BIG, odbywając między lutym a kwietniem 2018 roku testy w dywizji CS:GO. W VALORANCIE z kolei 25-latek grał już w Ninjas in Pyjamas, a do niedawna w Alliance. Z kolei musashi ostatnie pół roku spędził pod banderą Rebels Gaming, gdzie kilka dni temu zastąpił go Maks „kamyk” Rychlewski. Transfery obu Niemców związane są m.in. z faktem, że niedawno ekipę opuścił Fatih „gob b” Dayik, który postanowił objąć stery w podległej BIG dywizji Counter-Strike’a. Ponadto poza podstawową piątką znalazł się Kasper „Kaspe” Timonen.

Po tym, jak gob b zdecydował się wrócić do swoich korzeni, potrzebowaliśmy nowego IGL-a – przyznał Christian Lenz, CGO w BIG. – Wraz z naszym trenerem przetestowaliśmy wielu graczy, ale ostatecznie zdecydowanie najlepszą opcją okazał się luckeRRR. Niels ma już za sobą przeszłość w BIG i teraz przyszła pora, by przekazać mu dowództwo nad naszym składem VALORANTA. Witamy też musashiego, czyli gracza, którego pozyskanie było dla nas priorytetem. Dziękujemy ich poprzednim organizacjom, Alliance i Rebels, dzięki którym transfery te przebiegły sprawnie. Mając w zespole czterech Niemców oraz czeską gwiazdę, Twistena, chcemy dać jasny znak, że jesteśmy najlepszym reprezentantem regionu DACH – dodał.

Skład BIG prezentuje się następująco:

Ceyhun „AslaN” Aslan
Nico „Obnoks” Garczarczyk
Karel „Twisten” Ašenbrener
Niels „luckeRRR” Jasiek
Alessio „musashi” Xhaferi
Jiri „KUNDIKUNDI” Honkala (trener)
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
EliGE, Team Liquid, PGL Major Antwerp 2022

Liquid sensacyjnie pokonuje Astralis i awansuje do Fazy Nowych Legend

Astralis  0 : 2 Liquid Vertigo 14:16 Ancient 13:16 Overpass Astralis do starcia z Liquid pochodziło w roli faworyta, jednak...