STS
tudsoN Anonymo Esports RMR 2022
fot. PGL/Stefan Petrescu

Anonymo rozpoczyna testy snajperów. Co dalej z tudsoNem?

Anonymo Esports ostatecznie nie udało się awansować na PGL Major Antwerp 2022, ale sam występ ekipy na Regional Major Rankings sprawił dobre wrażenie. Tym bardziej że rodzima piątka była o krok od upragnionego celu i ostatecznie zabrakło jej zaledwie jednego zwycięstwa.

Zdrowotne problemy tudsoNa

Niemniej już po zakończeniu zmagań więcej niż o wyniku Anonimowych mówiło się o problemach zdrowotnych Filipa „tudsoNa” Tudeva. 22-latek ujawnił bowiem, że gdy był dzieckiem, zdiagnozowano u niego diplopię, czyli podwójne widzenie. Problem ten z wiekiem stawał się zresztą coraz poważniejszy i ostatecznie potrzebna była operacja, do której po dwóch latach oczekiwania doszło w 2020 roku. Ta, jak się wydawało, rozwiązała sprawę. – Byłem taki szczęśliwy, że problem zniknął. Przeniosłem się więc do Polski, by nadal gonić za marzeniami. Zacząłem się rozwijać i grać coraz lepiej. Miałem wszystko, co mogłem sobie wymarzyć – przyznał polski snajper w opublikowanym przez siebie wpisie w mediach społecznościowych.

O co więc chodzi? Otóż podczas RMR wielokrotnie uwagę zwracały kłopoty, jakie tudsoN miał z trafianiem z pozoru łatwych strzałów. Młody zawodnik pudłował w sytuacjach, w których normalnie trafiał zawsze. Jak się okazuje, działo się tak nie bez powodu. – Około 4-5 miesięcy temu wszystko wróciło w ekstremalnej formie. Byłem zdruzgotany. […] Mój czas reakcji był moją mocną stroną, a teraz zaczął zanikać. Pudłowałem w najłatwiejszych sytuacjach. Nigdy wcześniej nie denerwowałem się podczas gry, byłem raczej kolesiem, który starał się myśleć pozytywnie. Ale zacząłem denerwować się na siebie. Zacząłem wszystko zmieniać, by grać lepiej. Chciałem okłamywać samego siebie, że wszystko jest w porządku, ale tak naprawdę jestem w dołku – stwierdził Tudev.

Anonymo chce się zabezpieczyć

W tej sytuacji nie można wykluczyć, że tudsoNa może czekać nawet kolejna operacja. – Czuję, że długa przerwa i operacja są niezwykle konieczne, ale czuję się przerażony w każdym aspekcie. Anonymo to mój pierwszy zespół i naprawdę cieszyłem się grą z tymi gośćmi, którzy dosłownie są dla mnie jak bracia, ale życie okazało się brutalne – wyznał 22-latek. Teraz więc ważą się jego losy, a przyszłość młodego zawodnika powinniśmy poznać w najbliższych dniach. Aczkolwiek sama drużyna nie może czekać, tym bardziej że zaczęła ona już rywalizację w bieżącej edycji ESEA Advanced i liczy na szybki powrót do ESL Challenger League, z której dopiero co spadła.

Zważywszy na krótką przerwę w meczach oficjalnych w ESEA Advanced, od poniedziałku będziemy testować nowych snajperów w naszym składzie. Decyzja jest podyktowana chęcią zabezpieczenia przyszłości drużyny oraz sprawdzenie jak będzie ona funkcjonować w innym zestawieniu – możemy wyczytać w komunikacie, który został opublikowany dziś przez organizację. Z tego jasno wynika, że na ten moment tudsoN pozostaje członkiem podstawowego składu, co oczywiście w każdej chwili może się jednak zmienić. I na wypadek, gdyby przerwa gracza okazała się konieczna, podopieczni Adriana „imd” Piepera chcą mieć już gotowego następcę. Kogo? Tego jeszcze nie wiemy.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
VCT Masters 2022 Copenhagen

Wiemy, gdzie odbędą się finały Stage 2 oraz mistrzostwa świata w VALORANCIE

VCT odwiedzi Danię oraz Turcję Mowa tutaj oczywiście o VALORANT Champions Tour, w ramach którego czekają nas jeszcze dwa lany. Jednym z tych wydarzeń...