ENCE 8 : 16
(Ancient)
Copenhagen Flames

Drugie spotkanie dla obu ekip tego dnia lepiej rozpoczęło ENCE, bo od wygrania pistoletówki. Jednak Copenhagen Flames szybko odpowiedziało, doprowadzając do remisu 2:2. Chwilę później Duńczycy byli już na prowadzeniu. Ich przewaga rosła z każdą rundą, aż do stanu 8:3. Wtedy też świetnym wejściem na mida popisał się bohater pierwszego meczu Ośmiornic, Lotan "Spinx" Giladi. Międzynarodowa formacja pod koniec pierwszej połowy nie zdołała poprawić swojej pozycji i stronę terrorystów przegrała 5:10.

Druga pistoletówka też wpadła na konto ENCE. Rywale postanowili zagrać rundę ekonomiczną, aby chwilę później zgarnąć na swoje konto starcie z pełnym wyposażeniem i ponownie odskoczyć z wynikiem. Sytuacja podopiecznych fińskiej organizacji nie była najlepsza, gdyż na tablicy wyników było już 12:7 dla przeciwnika, a na horyzoncie runda z samymi pistoletami. Do końca meczu Ośmiornice zdobyły zaledwie jeszcze jedno oczko i przegrały na Ancient rezultatem 8:16. ENCE w niedzielę czeka kolejny mecz w formacie BO1, natomiast CPH z bilansem 2-0 zagra o awans do fazy pucharowej.


Wybrane mecze turnieju wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat PGL Major Antwerp 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.