STS
byali Ungentium
fot. Ungentium

Okres próbny zakończony – byali na stałe w Ungentium!

Przez ostatnie tygodnie Paweł „byali” Bieliński wspomagał skład FurryFury Ungentium jako piąty jego członek. Wówczas jednak było to tylko rozwiązanie tymczasowe i nie było pewne, czy mistrz świata z 2014 roku pozostanie w zespole na stałe. Taką pewność zyskaliśmy dopiero dziś.

„byali może pociągnąć gierkę za sobą”

Bo to właśnie dziś rodzima organizacja potwierdziła, że byali definitywnie dołączył do drużyny, zastępując tym samym pożegnanego niedawno Konrada „EXUSA” Jeńczenia. – byali wnosi do drużyny mid calle, które są bardzo istotne w pewnych momentach. Jeżeli tego brakuje, to drużyna słabo gra końcowe fazy rundy. Ale teraz jest byali, który może sam callować, pociągnąć gierkę za sobą. Z kolei z drugiej strony mapy mamy Patryka, więc jest to fajne – mówił jeszcze w kwietniu trener ekipy, Maciej „Luz” Bugaj. Wówczas zapowiadano, że Bieliński rozegra z drużyną eliminacje do Intel Extreme Masters Dallas 2022, a także dokończy ESL Mistrzostwa Polski i Polską Ligę Esportową.

Ostatecznie Ungentium na IEM-a w Dallas nie awansowało, ale nie było to zaskoczeniem. Rozczarowała za to postawa podopiecznych Luza w ESL MP, bo po fazie zasadniczej zajęli oni przedostatnie miejsce w grupie A i w efekcie nie dostali się do play-offów. O wiele lepiej wyglądało to jednak w PLE. Tam byali i spółka przegrali zaledwie trzy z dziesięciu spotkań, dzięki czemu okupują oni piąte miejsce. Co więcej, tuż przed ostatnią kolejką nadal mają oni matematyczne szanse na to, by jeszcze wskoczyć na podium. O tym, czy faktycznie im się to uda, przekonamy się w najbliższy weekend przy okazji PLE.GG GAMING WEEKEND w Warszawie.

W tej sytuacji skład FurryFury Ungentium prezentuje się następująco:

Patryk „Sidney” Korab
Mateusz „m4tthi” Szambelan
Wojciech „Prism” Zięba
Dominik „GruBy” Świderski
Paweł „byali” Bieliński
Maciej „Luz” Bugaj (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Evil Geniuses, Arteezy, Cr1t-, The International 2021

EG za burtą! Podsumowanie fazy grupowej ESL One Stockholm 2022

EG jako jedyne nie weszło do fazy play-off! Kreowani przez większość ekspertów na potencjalnego triumfatora Evil Geniuses nie sprostali oczekiwaniom....