STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Veggie oraz Kaspersky dołączają na stałe do ekipy Polsat Games

Polsat Games zaprezentował nam dwójkę nowych komentatorów, którzy dołączają na stałe do ekipy komentatorów. Są nimi Fryderyk „Veggie” Kozioł, który oczywiście znany jest już z wieloletniego komentowania League of Legends, oraz Kasper „Kaspersky” Gutkowski, czyli były trener m.in. Gentlemen’s Gaming i devils.one.

Stare-nowe twarze

Starszym wyjadaczom z pewnością nie trzeba przedstawiać Veggiego. Jest on jedną z osób, która była już przy narodzinach polskiej sceny League of Legends. Fryderyk sporą popularność zyskał na przełomie 2013 i 2014 roku, dostając się do wtedy jeszcze europejskiego League of Legends Championship Series jako trener Kiedyś Miałem Team, a następnie Teamu Roccat. Później podbił serca fanów, komentując rozgrywki LoL-a w duecie z Filipem „Testreem” Mątowskim. W ostatnich latach najbardziej kojarzony był z pełnienia stanowisk trenera oraz head of esports w Illuminar Gaming. Zaledwie kilka dni temu Veggie poinformował, że drogi jego oraz organizacji spod szyldu oka rozchodzą się.

Kaspersky natomiast w świecie Ligi Legend jest nieco krócej. Jego przygoda z profesjonalnymi rozgrywkami rozpoczęła się w grudniu 2020, kiedy dołączył on jako trener do devils.one powracającego do Ultraligi. Zespół ten zajął kolejno piąte oraz ósme miejsce w wiosennym oraz letnim sezonie. Następnie Kasper miał epizod w austriackim Austrian Force eSports w Prime League 1st Division. Z początkiem tego roku trener powrócił do Polski, tym razem występując w roli szkoleniowca Gentlemen’s Gaming. Zespół ten zakończył rozgrywki na 7 pozycji, pod koniec sezonu wygrywając spotkanie za spotkaniem i niemalże kwalifikując się do play-offów.

W ostatnich tygodniach obaj casterzy aktywnie komentowali już wiele spotkań na antenie Polsat Games. W maju dołączyli do ekipy, która umila nasz czas przy oglądaniu Mid-Season Invitational 2022. Dodatkowo teraz wiemy już, że Veggie oraz Kaspersky oficjalnie zostają pełnoprawnymi komentatorami polskich transmisji League of Legends.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Elazer Team Liquid

Ruszył DH StarCraft 2 Masters 2022. W turnieju walczy aż sześciu Polaków

Biało-czerwoni w Walencji A tych będziemy mieli całkiem sporo! Najwięcej rodaków zobaczymy w zbiorze A, gdzie trafili Piotr "Spirit" Walukiewicz, Mat...