STS
n0tice eClub Brugge
fot. twitter.com/eClubBrugge

n0tice nie jest już graczem eClub Brugge. matty także opuści organizację?

Wygląda na to, że polski okres w historii eClub Brugge dobiega powoli końca. Oficjalnie współpracę z belgijską organizacją zakończył bowiem Mateusz „n0tice” Wolniak, a już za chwilę w jego ślady może pójść drugi z naszych rodaków, Mateusz „matty” Kołodziejczyk.

„To była przyjemność poznać i grać z takimi ludźmi”

23-letni n0tice na polskiej scenie nie osiągnął większych triumfów w barwach Cyberwolves czy też M1 Gaming, ale jego angaż w Brugge w lutym 2021 roku okazał się strzałem w dziesiątkę. Przez kolejne półtora roku on i jego koledzy osiągnęli bowiem wiele sukcesów i m.in. trzy razy z rzędu zatriumfowali w ESL Benelux Championship. Do tego zespół dołożył też zwycięstwa trzech splitach Elite Series 2021 oraz regularne występy na imprezach dla drużyn z tieru 2. Dzięki temu Wolniak i spółka w pewnym momencie zajmowali nawet 64. miejsce w rankingu HLTV, co jak na drużynę z tak mało popularnego w CS-ie regionu jak Beneluks było sporym osiągnięciem.

Był to na pewno najciekawszy oraz najlepszy moment w mojej „karierze” – przyznał n0tice w mediach społecznościowych. – To była przyjemność poznać i grać z takimi ludźmi […]. Życzę chłopakom jak najlepiej, bo mimo gorszych chwil, będę na pewno pamiętał te lepsze. Z całego serca na pewno dziękuje Stev0se’owi, że dał mi szansę pograć na wyższym poziomie i możliwość zdobycia doświadczenia, które na pewno mi się przyda w przyszłości. […] Mieliśmy też swoje momenty w turniejach międzynarodowych typu Pinnacle/SnowSweetSnow, co również uważam za jakiś sukces, bo zazwyczaj podejmowaliśmy walkę na drużyny z top 50 świata. […] Przykro mi, że nie udało mi się pokazywać nawet 80% tego, co potrafię przez większość czasu. Mam wrażenie, że co jakiś czas znikałem z serwera na parę tygodni – dodał.

Brugge bez Polaków?

Tym samym Wolniak jest drugim obok Kiliana „Gringo” Garcii zawodnikiem, który w ostatnim czasie opuścił Bruggię. A na tym wcale nie musi się zakończyć, bo jak ustaliła nasza redakcja, w najbliższym czasie z drużyną pożegna się także drugi z Polaków, matty. Były zawodnik Izako Boars z formacją związał się w tym samym czasie, co n0tice i wraz z nim osiągnął wszystkie wspomniane wyżej sukcesy. Powstałe w ten sposób wakaty mają z kolei zapełnić 16-letni Roman „n0te” Hamze z KRC Genk Esports oraz dwa lata starszy Bram „Nexius” Campana z LowLandLions. W przypadku ich zatrudnienia skład eClubu Brugge przybrałby w pełni belgijską formę.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład eClub Brugge będzie wyglądać tak:

Steven „Stev0se” Rombaut
Richard „ritchiEE” Mestdagh
Robin „simix” Bynens
Bram „Nexius” Campana
Roman „n0te” Hamze
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Warzone 2 - znamy pierwsze przecieki dotyczące nowej strzelanki

Wiele nowości w Warzone 2 Przede wszystkim w grze pozostać ma system zrzutów wyposażenia, dzięki którym gracze będą mogli dobrać odpowiednio stworzon...