STS
mouz HONORIS ESL Mistrzostwa Polski 2021
fot. ESL/Adam Łakomy

Zmiany w składzie HONORIS – mouz ląduje na ławce rezerwowych!

Pierwsza połowa 2022 roku zdecydowanie nie przebiegła po myśli HONORIS. Zespół ten nie zawojował ESL Mistrzostw Polski i nie obronił tytułu drugiej ekipy w kraju, a na dodatek nie odniósł sukcesów również w innych rozgrywkach. W związku z tym zdecydowano się więc na kadrowe przetasowania.

„Mieliśmy ambitne cele, skład, który na papierze wyglądał doskonale”

Już na początku kwietnia poza zespołem znalazł się jego dotychczasowy szkoleniowiec, Jędrzej „bogdan” Rokita, teraz jednak roszady dotknęły też zawodników. A konkretnie jednego z nich – Mikołaja „mouza” Karolewskiego. Uczestnik Majora z 2014 roku do HONORIS trafił w lipcu ubiegłego roku, wcześniej zaliczając krótki epizod w Pompa Teamie. 26-latek szybko stał się ważnym elementem drużyny, która przy jego wsparciu zajęła drugie miejsce w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2021 oraz dotarła do czołowej czwórki Polskiej Ligi Esportowej. Niemniej teraz doświadczony gracz wylądował na ławce rezerwowych i jednocześnie otrzymał zgodę na rozpoczęcie poszukiwań nowego pracodawcy.

Dokonaliśmy wnikliwej analizy mijającego sezonu i niestety trudno zaliczyć go do udanych. Mieliśmy ambitne cele, skład, który na papierze wyglądał doskonale, a jednak nie udało się. Nie jesteśmy organizacją, która wykonuje paniczne ruchy. Dołożyliśmy wszelkich starań, by nie zmieniając żadnego zawodnika złapać właściwy rytm drużynowy, ale nieskutecznie. Stąd teraz decyzja o przebudowie i start oficjalnych testów. Z mouzem gram od dawna i bez dwóch zdań uważam go za niezwykle solidnego gracza, na którym można polegać. Nie mam wątpliwości, że znajdzie nową drużynę, w którą szybko się wkomponuje i pokaże swój talent. Życzymy Mikołajowi powodzenia i trzymamy kciuki za Jego dalszą karierę! – przyznał jeden z założycieli organizacji, Wiktor „TaZ” Wojtas.

Pora na testy kandydatów

W tej sytuacji w składzie powstał wakat i na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto go zapełni. O tym przesądzą testy, które pozostali członkowie formacji przeprowadzać będą w najbliższym czasie. Jak zapewniono w oficjalnym komunikacie, udział w nich wezmą zarówno zawodnicy pozostający obecnie bez kontraktów, jak i gracze posiadający pracodawców, którzy zezwolili im na udział w tryoutach. Aczkolwiek żadne konkretne informacje pokroju nicków czy też łączonej liczby kandydatów nie padły.

Obecnie zaczynamy przygotowania do sezonu 22/23 i na tym koncentrujemy swoje wysiłki. Nie rozpamiętujemy tego co za nami i patrzymy wyłącznie do przodu. Dla nas słabszy sezon to jedynie jeszcze większa motywacja do działania – to podejście pozwoliło nam na przestrzeni lat osiągać wyznaczone cele. Dlatego chcemy zbudować silną drużynę tak szybko jak to możliwe i wykorzystać najbliższe miesiące na zgranie się wszystkich zawodników. Trudno powiedzieć teraz jaki będzie ostateczny skład HONORIS, ale niewątpliwie rozważamy wiele opcji, które ostatecznie zweryfikuje etap testów – zapewnił drugi z właścicieli HONORIS, Filip „NEO” Kubski.

Skład HONORIS prezentuje się następująco:

Wiktor „TaZ” Wojtas
Filip „NEO” Kubski
Kamil „reiko” Cegiełko
Sebastian „fr3nd” Kuśmierz
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Nitro Ungentium BeContender1

Nitro na hiszpańskiej scenie VALORANTA. Polak dołącza do składu INTRUX

Polak dołącza do hiszpańskiego składu 26-latek dołączył do organizacji znanej jako INTRUX Esports. Ta na scenie VALORANTA pojawiła się pod koniec mar...