STS
szejn siuhy mouz nxt
fot. GG League

Zespół Polaków znowu w komplecie. Jimpphat na stałe w MOUZ NXT

Od połowy marca skład MOUZ NXT pozostawał zdekompletowany. To właśnie wtedy do pierwszego zespołu niemieckiej organizacji włączony został Jon „JDC” de Castro, co utworzyło w ekipie Huberta „szejna” Światłego, Kamila „siuhego” Szkaradka i Miłosza „mhL-a” Knasiaka dość poważną wyrwę. Ta została zapełniona dopiero teraz.

Akademia MOUZ stawia na 15-letniego Fina

Zaskoczenia jednak nie ma, bo nowym zawodnikiem akademii MOUZ oficjalnie został Jimi „Jimpphat” Salo. Zaledwie 15-letni gracz już od pewnego czasu wspomagał ekipę trzech naszych rodaków jako zmiennik, biorąc wraz z nią udział w OMEN WGR European Challenge 2022 oraz Pinnacle Cup III. Tam co prawda międzynarodowy zespół nie osiągnął żadnych sukcesów, ale mimo to włodarze organizacji i tak zdecydowali się zaangażować Fina, który jest młodszym bratem znanego z ENCE Jere „sergeja” Salo. Co ciekawe, Jimpphat w 2018 roku, czyli gdy miał 11 lat, otrzymał VAC bana. Z tego też powodu do stycznia 2023 nie może on brać udziału w organizowanych przez Valve turniejach.

Cieszę się, że dostałem szansę, by dołączyć do składu najlepszej akademii na świecie. Jestem przekonany, że w przyszłości osiągniemy wielkie rzeczy, bo członkowie tej drużyny posiadają ogromnego skilla – nie krył radości Jimpphat w oficjalnym oświadczeniu dla internetowej strony MOUZ. – Ten gość ma niesamowity talent i już teraz jest naprawdę dobrym graczem. To dobry duch zespołu, zawsze się uśmiecha i jest życzliwy dla innych. Cieszę się, że mam go po swojej stronie i nie mogę się już doczekać naszej wspólnej przyszłości – z kolei w ten sposób nowego klubowego kolegę komplementował Dorian „xertioN” Berman.

W tej sytuacji skład MOUZ NXT prezentuje się następująco:

Hubert „szejn” Światły
Kamil „siuhy” Szkaradek
Dorian „xertioN” Berman
Miłosz „mhL” Knasiak
Jimi „Jimpphat” Salo
Tobias „⁠TOBIZ⁠” Theo (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos, G2, LEC 2022 Spring

G2 triumfuje nad T1! Zespół Jankosa z 21. wygraną z rzędu!

T1 0:1 G2 Esports Zeus Kennen Broken Blade Ornn Oner Viego Jankos Diana Faker Twisted Fate ca...