NAVI 2 : 1 Heroic
Inferno 10:16 Ancient 16:14 Nuke 16:8

Ostatnie ćwierćfinałowe spotkanie rozpoczęło się od wygrania pistoletówki przez NAVI. Jednak Heroic dość szybko doprowadziło do wyrównania, a nawet wysunęło się na trzypunktowe prowadzenie wynikiem 5:2. Kolejne rundy to była wymiana punktów pomiędzy obiema formacjami. Grające po stronie broniącej Heroic w kolejnych wymianach zatrzymywało mistrzów świata, powiększając swoją przewagę do pięciu oczek. W końcówce pierwszej połowy rosyjsko-ukraiński skład odrobił jeszcze dwa punkty i na przerwę schodził przegrywając 6:9. Po zmianie stron pistoletówkę wygrało NAVI, dzięki czemu zaczęło zbliżać się z wynikiem do rywali. Heroic odpowiedziało wygraną rundą z pełnym wyposażeniem, lecz rywale szybko doprowadzili do wyrównania 10:10. Duńczycy nie zamierzali odpuszczać i ponownie wyszli na prowadzenie. W 23. rundzie René "TeSeS" Madsen popisał się świetnymi trzema zabójstwami, które pozwoliły jego drużynie zdobyć 13. punkt. Chwilę później równie dobre zagranie zobaczyliśmy ze strony Caspera "cadiaNa" Møllera. Ostatni punkt również wpadł na konto Heroic i to duńska formacja ku zaskoczeniu wszystkich zwyciężyła na Inferno wynikiem 16:10.

NAVI powraca w wielkim stylu

NAVI, chcąc zachować szanse na wygranie całej serii, musiało ruszyć do ataku, I tak też zaczęło wybrane przez siebie Ancient – od szybkiego prowadzenia 3:0. Grające w obronie Heroic robiło co mogło, aby oddać rywalom jak najmniej rund. Po dziesięciu rozegranych starciach Duńczycy doprowadzili do wyrównania. Korzystali oni z tego, iż starożytna mapa jest bardzo mocno nastawiona pod antyterrorystów. NAVI zauważyło jednak, że dość dobrze wychodzi im atakowanie bombsite'u A, gdzie znalazło kolejne dwa punkty dla siebie. W ostatniej rundzie pierwszej połowy Denis "electroNic" Sharipov wygrał clutcha 1v3, dając mistrzom świata prowadzenie 9:6 do przerwy. Heroic po przejściu na stronę terrorystów zdobyło jakże ważną dla siebie pistoletówkę. Gdy NAVI było bliskie wygrania rundy ekonomicznej, Martin "stavn" Lund udaremnił plany rywali, zdobywając trzy eliminacje. Duńczycy dzięki temu wyszli na prowadzenie 10:9. Obrońcy tytułu nie dali jednak za wygraną i po niesamowitym strzale z AWP Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva oraz udanym odbiciu bombsite'u A wyszli na jednopunktowe prowadzenie. W kolejnej rundzie bardzo ważne trzy zabójstwa zanotował Ilya "Perfecto" Zalutskiy, resetując ekonomię rywali. Heroic upatrzyło swoją szansę w atakach na BS B, dzięki czemu byli w stanie doprowadzić do stanu 14:15. W ostatniej rundzie Duńczycy byli już bezradni i to NAVI zgarnęło Ancient rezultatem 16:14.

Decydującą mapą był Nuke. Pistoletówka wpadła na konto Heroic, jednak NAVI od razu odpowiedziało przekupując bronie, resetując fundusze rywalom. To pozwoliło im na szybkie prowadzenie 3:1. W piątej rundzie Duńczycy w głupi sposób zgubili bombę, przez co przegrali czwartą i zarazem piątą rundę z rzędu. Dobrze dysponowani na Nuke'u s1mple oraz electroNic zdobyli kolejne wygrane dla swojej formacji i rosyjsko-ukraiński zespół prowadził już 7:1. Mistrzowie świata nie zamierzali się zatrzymywać i coraz śmielej zaznaczali dominację nad przeciwnikiem. Pierwsza połowa zakończona wynikiem 12:3 to absolutne zniszczenie Heroic przez NAVI. Początkowe dwie rundy po zmianie stron miały dokładnie taki sam przebieg jak na początku mapy – Heroic z pistoletówką, a NAVI z przełamaniem. Przy wyniku 14:4 szanse Duńczyków na powrót były już znikome. Mistrzowie świata dali się już tylko czterokrotnie zaskoczyć, zanim odnieśli zwycięstwo 16:8 na Nuke'u oraz 2:1 w całej serii, co pozwoliło im awansować do półfinału PGL Major Antwerp 2022. W nim NAVI zmierzy się z ENCE.


Turniej oglądać można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat PGL Major Antwerp 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.